salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2008-07-21

Wszystko w porządku – użytkowy poradnik Komandora.


Sztuka kształtowania przestrzeni architektonicznej nie tylko służy estetyce, ale również znajdując odzwierciedlenie w filozofii codzienności, wpływając na komfort człowieka. Rzeczy użytkowe mają być designerskie i wygodne zarazem, ale także proste w obsłudze i łatwe w utrzymaniu w czystości. I takie są zabudowy Komandora.



Przedmioty codziennego użytku, sprzęt AGD/RTV oraz meble tworzą nasz codzienny krajobraz, w którym pracujemy i odpoczywamy, nie do przeceniania zatem jest ich wygląd
i funkcjonalność. Za sprawą indywidualnie dopasowanego systemu zabudowy wnętrz Komandor domowa przestrzeń może uzyskać tę synergię – komfort użytkowania niezbędnej szafy, garderoby czy półki w artystycznej tonacji.
Zaletą tego typu rozwiązań jest również fakt, że zabudowy z drzwiami przesuwanymi pasują do każdego pomieszczenia: obszernego salonu, nieustawnej kuchni, długiego korytarza, skośnego poddasza, czy wnęki pod schodami. Taki mebel projektowany jest na wymiar
pod konkretne miejsce, z uwzględnieniem jego parametrów, co daje możliwość pełnego wykorzystania danej przestrzeni, np. od ściany do ściany, czy pod sam sufit. Zwykle
nie da się takiego efektu osiągnąć wybierając tradycyjną szafę.
Bogaty wachlarz wzorniczych form z uwzględnieniem detali wykończeniowych i kolorystyki frontów oraz praktyczność zabudowy Komandor są gwarancją zaspokojenia różnych gustów
i oczekiwań odbiorców.

Dbałość o szczegół
Systemy jezdne Komandor, czyli elementy za pomocą których przesuwają się drzwi
tzw. wózki dolne i prowadniki górne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie była konieczna ich konserwacja, należy jednak pamiętać, aby w celu zapewnienia sprawnego i płynnego przesuwu drzwi przez długie lata usuwać z dolnego toru kurz, piasek i inne zabrudzenia. Intensywność ich oczyszczania uzależniona jest od miejsca, w którym znajduje się zabudowa. W pomieszczeniach takich jak warsztaty czy też wnętrza około produkcyjne intensyfikacja oczyszczania torów powinna być znacznie większa niż w domu. Najczęstszą przyczyną problemów z delikatną pracą drzwi jest zabrudzony tor, po którym przesuwają się drzwi, piasek i brud osadzają się na kółkach jezdnych i w efekcie blokują drzwi. Wystarczy regularnie czyścić i odkurzać tor, by uniknąć tego typu przeszkód.

Wnętrza zabudowy Komandor wykonane są z płyty laminowanej. Pielęgnacja tego materiału jest bardzo prosta. Do czyszczenia  należy stosować ogólnie dostępne środki
do pielęgnacji mebli np. Pronto. Nie należy stosować preparatów opartych na wosku,  jak  również należy pamiętać  żeby nie używać jakichkolwiek środków ściernych (szczotek drucianych zmywaków z ostrą powierzchnią)  i  preparatów  żrących opartych na kwasach (np. mleczka do czyszczenia armatury sanitarnej). Można użyć wodnego roztworu płynu do mycia naczyń lub innego łagodnego środka myjącego, pamiętając o tym, aby kontakt z nim był jak najkrótszy.
Fronty czyli drzwi mogą być wypełnione oprócz wymienionej płyty laminowanej - lustrem, szkłem kolorowym tzw. lacobelem, szybą mleczną, przezroczystą, produktami naturalnymi takimi jak bambus czy rattan. Przy lustrze i szkle pielęgnacja jest prosta. Zabrudzenia wystarczy przetrzeć szmatką z uniwersalnymi środkami do czyszczenia szkła. Jedynie naturalne wypełnienia wymagają ostrożnego traktowania w czasie zabiegów pielęgnacyjnych.
Aby uniknąć odbarwienia i odkształcenia należy stosować specjalne miękkie, suche szczoteczki i delikatne środki czyszczące, przeznaczone do tych materiałów.
Praktycznie każdy element w zabudowie można wymienić. Dlatego też gdy znudzi się nam zabudowa w takiej formie, jaką nasza szafa prezentowała przez lata, nie ma żadnego problemu, by zastąpić jej skrzydła innym wyglądem. Jeżeli chodzi o wymianę frontów najdroższym materiałem są produkty naturalne: bambus i rattan jak również szkło kolorowe oraz droższa od lacobelu szyba mleczna i przezroczysta. Najtańszym rozwiązaniem będzie modernizacja z płyty laminowanej.

Sprytny Topaz

Seria Topaz wzbogaca ofertę systemów aluminiowych Komandor o możliwość zabudowy małych wnęk. Nadaje się idealnie do kuchni, łazienek, korytarzy a także innych pomieszczeń domowych, szczególnie tam, gdzie wymagana jest oszczędność miejsca. Dzięki nowatorskiej konstrukcji system Topaz można stosować do budowy frontów z drzwiami przesuwanymi i uchylnymi, zachowując ten sam styl. Profile systemu pozwalają na swobodę projektowania i realizowania zabudowy w pełnej gamie wypełnień, zgodnie z gustem odbiorcy.
Topaz produkowany jest w jednym kolorze - anody naturalnej. Nowa konstrukcja prowadnika górnego oraz wózka dolnego charakteryzuje się małymi gabarytami oraz dużą wytrzymałością na zużycie oraz cichą praca elementów jezdnych.

Lacobel, czyli szkło lakierowane
jest rodzajem przezroczystego szkła pokrytego po jednej stronie wysokiej jakości lakierem, który zapewnia bardzo gładki i regularnie błyszczący wygląd. Ma szerokie zastosowanie w przemyśle meblowym, zwłaszcza jako wypełnienie drzwi przesuwnych. Lcobel łączy walory estetyczne szkła z pięknem lakieru, dodatkowo jest odporny na zadrapania i łatwy w czyszczeniu. W ofercie firmy Komandor znajduje się aż 29 kolorów takiego szkła.


Lacomat, czyli szkło matowe jest neutralnym, matowanym i przezroczystym szkłem podobnym do szkieł piaskowanych i trawionych kwasem, składa się z tafli przezroczystego szkła pokrytej z jednej strony lakierem wysokiej jakości. Powierzchnia szkła jest specjalnie zaimpregnowana w celu zapewnienia optymalnego przylegania lakieru. Doskonałym przeznaczeniem dla tego surowca są: kuchnie, łazienki, modne meble i szyby zespolone (szklane drzwi przesuwane, współczesne meble, szafki, półki, szafy). Do wypełnienia skrzydeł drzwi Komandor korzysta z najwyższej jakości luster oraz szyb.


Płyty Bambusowe
to naturalny surowiec wykorzystywany do produkcji mebli. Bambus jest rodzajem wieloletniej trawy wodnej o twardniejących łodygach, która dzięki specyficznemu, nieregularnemu układowi włókien jest bardzo dekoracyjna. Łodygi bambusa, z których wyrabiane są maty, są podzielone węzłami, elementy te mają różną twardość i choć szlifowane, nigdy nie są całkowicie gładkie, co stanowi o niezwykłej urodzie tego surowca. Ponadto różnorodność struktury włókien i węzłów powoduje różną podatność na przyjmowanie barwy podczas bejcowania i procesu karbonizacji. Bambus jest materiałem trudnym do obróbki i magazynowania, wynika to głównie z jego podatności na zmiany wilgotności otoczenia. Z tego względu do produkcji płyt bambusowych firma Unitek Polska, która produkuje surowiec, stosuje płytę o podwyższonej wytrzymałości typu HDF i specjalną technologię klejenia. Dostępny w 13 kolorach.
















© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi