salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2009-08-10

Gabinet w stylu Quattro


Nowoczesna linia wzornicza Quattro została rozszerzona o meble do gabinetu. Proste, a zarazem dopracowane w każdym szczególe meble to oferta dla tych osób, które cenią wysoką jakość wykonania oraz funkcjonalność form.



Stylowa nowoczesność w gabinecie

Kolekcja Mebli Klose wzbogaciła linię wzorniczą Quattro o meble do gabinetu. Proste kształty brył o wyważonych proporcjach, z wyraźnie zaznaczonymi układami pionowych i poziomych elementów oraz rozwiązania konstrukcji zwiększające komfort użytkowania to cechy charakterystyczne tych mebli. Kolekcja zaprojektowana została w dwóch wersjach: Quattro oraz Quattro alu z aluminiowymi aplikacjami. Wykonana z drewna bukowego oraz okleiny bukowej dostępna jest w wielu wariantach wybarwieniach m.in.: buk koniakowy, buk sahara, buk kolonialny oraz buk/orzech włoski. Zróżnicowana gama kolorystyczna – od odcieni jasnych po ciemne umożliwia wybór mebli najlepiej odpowiadających naszym potrzebom i upodobaniom kolorystycznym. Bezwonny, wodny lakier pokrywający meble Klose dodatkowo podkreśla piękno faktury drewna. Naturalne kolory mebli z kolekcji Quattro wpisują się   w nurt dostrzegalny w projektach mebli skrzyniowych prezentowanych na targach    w Mediolanie.

Praktycznie i z klasą

Nawet jeśli nie dysponujemy odpowiednimi warunkami powierzchniowymi by cieszyć się własnym gabinetem powinniśmy   zadbać o odpowiednią  aranżację „naszego miejsca pracy”. Biurko, wygodne krzesło lub fotel oraz pojemne regały to niezbędne elementy wystroju przestrzeni łączącej najczęściej funkcję gabinetu i domowej biblioteki.   W zestawie Quattro znajdziemy małe  i duże regały z otwartymi półkami, szafki z osłoniętymi drzwiami półeczkami oraz z pojemnymi szufladami, wytrzymałe biurko, a także praktyczny stolik na drukarkę lub skaner.  Wysoka jakość wykończenia dostrzegalna jest  w każdym detalu. Gładkie  fronty  drzwiczek  i szuflad  w bezuchwytowej wersji mebli idealnie komponują się z prostymi formami szafek. Dla zwolenników bardziej tradycyjnych rozwiązań zestaw Quattro dostępny jest również w wersji z uchwytami. Zastosowany specjalny system prowadnic oraz zawiasów – typu „silent”, umożliwia bezdźwięczne zamykanie drzwi i szuflad, eliminując hałas związany z użytkowaniem mebli. Na uwagę zasługują również doskonałej jakości materiały obiciowe, w szczególności nowoczesna tkanina Novalife. Jej specjalnie opracowana struktura nie wchłania zabrudzeń. Z łatwością usuniemy z niej wszelkiego rodzaju plamy używając do tego jedynie wody i miękkiej ściereczki. Projektując fotele i krzesła do gabinetu firma Klose zadbała również o ergonomię – tworząc meble wygodne, a jednocześnie pomagające utrzymać prawidłową pozycję, chroniąc użytkownika przez skutkami niewłaściwego ułożenie ciała podczas siedzenia. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym oraz Katedrą Chorób Serca w Poznaniu zaprojektowano oparcia idealnie podtrzymujące kręgosłup. Odpowiednio dobrana twardość siedziska doskonale amortyzuje nasz ciężar, a optymalna głębokość zapewnia prawidłowe podparcie pleców, odciążając nasz kręgosłup.

Dobrze oświetlony

Oświetlenie to ważny element dekoracyjny, kreujący odpowiedni nastrój. Jednak w przypadku gabinetu powinniśmy przede wszystkim wybierać światło funkcjonalne. Urządzając domowy pokój do pracy pamiętajmy o kilku zasadach. Jeżeli w gabinecie jest światło dzienne – nasze biurko powinno zostać tak ustawione aby światło padało z lewej strony – jeżeli jesteśmy praworęczni, lub z prawej strony  –  gdy  jesteśmy leworęczni. W  przypadku  światła  sztucznego  –  najważniejsza jest  lampka na biurko. Ustawiamy ją a analogiczny sposób (po lewej stronie dla osoby praworęcznej, z prawej    dla leworęcznej). Dodatkowym oświetleniem warto także podświetlić biblioteczkę. W  przypadku  mebli do gabinetu z linii Quattro firma Klose pomyślała również o tym - proponując do wybory oświetlenie halogenowe oraz oświetlenie półek microline z możliwością regulacji natężenia światła.















© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi