salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2009-12-04

Proste gipsowanie


Dziś nowoczesne kobiety szukają zatrudnienia w typowo męskich zawodach i wykonują prace domowe tradycyjnie przypisywane mężczyznom. Przybijanie gwoździ, drobne naprawy, wymiana urządzeń hydraulicznych, a nawet prace tak poważne jak malowanie czy szpachlowanie nie są już dla nich problemem.



Panie coraz częściej decydują się na zakup mieszkania lub domu w pojedynkę. Same wielokrotnie zabierają się też do prac wykończeniowych. O ile do wykonania instalacji elektrycznych czy hydraulicznych powinny zatrudnić eksperta, to wiele innych czynności są w stanie zrealizować same. Szczególnie, że pomagają im w tym najnowsze rozwiązania technologiczne.

Gładzenie tradycyjne

Kładzenie gładzi jest typową robotą budowlaną. W tradycyjnej technologii zaczyna się od przygotowania ścian i nałożenia pierwszej warstwy gładzi. Później należy zlikwidować nierówności papierem ściernym, odczekać do całkowitego wyschnięcia, nałożyć kolejną warstwę, znów odczekać, a następnie ponownie wygładzić powierzchnię papierem ściernym. Ewentualne nierówności można też usunąć pacą z siatką do szlifowania lub szlifierką z pochłaniaczem pyłu. Ważne, aby przed rozpoczęciem prac wyposażyć się w okulary i maskę, bo pył wytwarzany w czasie tych robót bywa uciążliwy. Na koniec pozostaje forsowne sprzątanie. Ten sam efekt gładkich powierzchni, można teraz osiągnąć o wiele szybciej i łatwiej.

Masa Finisz

Dzięki najnowszym technologiom przygotowanie ścian do malowania nie musi już wiązać się z długim i mozolnym procesem kładzenia gładzi. Firmy produkujące chemię budowlaną dostarczają nam nowych wyrobów, których wykorzystanie jest łatwe i nie wymaga kompetencji budowlańca ani męskiej siły.  – Masa szpachlowa Finisz to produkt wysokiej jakości, gotowy do użycia. Przeznaczony do prac remontowych, wykończeniowych i dekoracyjnych w budownictwie. Służy do szpachlowania na podłożach betonowych, tynkach cementowo-wapiennych i cementowych wewnątrz pomieszczeń. Może być wykorzystany też do szpachlowania złączy płyt gipsowo-kartonowych jako ostateczna warstwa. Ze względu na wysoką i stałą elastyczność jest łatwy w nakładaniu i rozprowadzaniu – mówi Aneta Śmiechowska z Działu Rozwoju firmy Franspol, producenta chemii budowlanej. Zaletą masy szpachlowej jest jej stan produktowy – kupujemy preparat gotowy do nakładania. Nie trzeba więc zastanawiać się nad odpowiednimi proporcjami, ani męczyć się samym mieszaniem gładzi z wodą. Poza tym, producenci dostarczają produkty w wygodnych opakowaniach. Na sklepowych półkach znajdziemy wiaderka o pojemności od 1,5 do 25 kg. Możemy więc wybrać takie, które będzie odpowiednie do powierzchni, na której będziemy pracować.

Zrób to sama

Masa szpachlowa służy do wypełniania niewielkich ubytków, bruzd i rys na tynkach. Nadaje też ścianom idealną gładkość i śnieżnobiały kolor.  – Przewagę nad suchymi mieszankami gotowa masa szpachlowa Finisz zyskuje dzięki kilku cechom: jest gotowa do użycia, ma długi czas obróbki, można ją łatwo szlifować, ma bardzo dobrą przyczepność do podłoża, a po wyschnięciu jest śnieżnobiała – dodaje Aneta Śmiechowska z firmy Franspol. Dla wykonujących pracę oznacza to, że nie potrzeba wielkiej siły do prawidłowego rozprowadzenia produktu. Nie trzeba też martwić się o negatywny wpływ masy na skórę, gdyż jest ona wykonana z naturalnych komponentów. Pył i kurz nie są tak uciążliwe, jak przy zwykłej gładzi. Nie trzeba więc pracować w maseczkach ochronnych, ani okularach chroniących przed pyłem. Dzięki temu wygładzenie ścian nie wymaga już zatrudniania specjalisty.
















© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi