salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd   z firm
Autor:  Dodano: 2011-03-14

Najjaśniejsza z barw znów króluje


Dobór kolorów we wnętrzu jest jednym z ważniejszych etapów jego aranżacji. Za pomocą barw można optycznie powiększać lub pomniejszać przestrzeń, podkreślać walory i ukrywać ewentualne defekty. Różne kolory dają różne możliwości, jednak to biel, zdaniem specjalistów ze sklepów RuckZuck, ma bardzo duży potencjał i staje się coraz bardziej popularna, również jeśli chodzi o modele skrzydeł drzwiowych i podłóg.
Wybierając barwy ścian, drzwi, czy podłóg, niejednokrotnie kierujemy się panującą
w danym czasie modą. Można wybierać z całej gamy różnorodnych kolorów, ostatnio jednak to najjaśniejsza z barw cieszy się coraz większą popularnością. Biel ma szereg zalet: stanowi dobre tło do tworzenia ciekawych aranżacji, odbija światło, optycznie powiększa pomieszczenia oraz sprawia, że wnętrza nabierają „lekkości i świeżości”.


- Biały to barwa magiczna w aranżacjach. Wycisza i relaksuje, z bielą komponują się doskonale kolorowe dodatki, do których biały staje się tłem, ale jakże istotnym. Biel można też łatwo przełamać lub zaakcentować innymi kolorami, co stanowi dobre rozwiązanie dla osób lubiących zmiany – mówi Katarzyna Śliwińska, specjalista ds. marketingu firmy RuckZuck.
Zgodnie z najnowszymi trendami, w salonach RuckZuck znajdują się liczne modele drzwi i podłóg w najmodniejszym białym kolorze i w różnych odcieniach: od śnieżnobiałego, przez lekką szarość, aż po delikatnie beżowy. Skrzydła drzwiowe w białych okleinach  dostępne są w kolekcjach Ksantos i Classic z grupy Basic firmy Classen, a także


w kolekcjach Natura HR, Malaga, Natura ze szprosem, Modena 1, Modena 4 i Leda.  
Dla zwolenników białych podłóg RuckZuck proponuje natomiast awangardową kolekcję Extravagant. Podłoga w odcieniu Bianco stworzy w pomieszczeniu niebanalną, oryginalną atmosferę. Ponadto, w ofercie sieci RuckZuck znajdują się także okleinowane białe drewnopochodne listwy przypodłogowe.

Eksperymentując z bielą, warto zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie
pomieszczeń. Właściwe światło pomoże wydobyć wiele detali z naszego wnętrza. Na białych ścianach pojawią się wówczas cienie i załamania, dzięki czemu pomieszczenia nabiorą cieplejszego charakteru i będą sprawiały wrażenie znacznie przestronniejszych. Biel, niezależnie od tego, czy występuje na ścianach, drzwiach, meblach, czy podłodze, dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu, nawet w najbardziej pomysłowych zestawieniach.
- Każdy człowiek widzi biały kolor, ale każdy trochę inaczej. Dla jednych to nawet nie barwa, dla innych - pole do eksperymentów. W pomieszczeniach biel może oznaczać czystość i sterylność, może być jednak wyrazem ekskluzywności, elegancji
i wyjątkowości. Niezależnie od tego, biel jest kolorem ponadczasowym i sprawdza się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym, wprowadzając porządek i świeżość – mówi Katarzyna Śliwińska.


Bielą można zagrać w każdym domowym pomieszczeniu, zaczynając od kuchni, łazienki, sypialni, salonu, aż po hol i pokoje dziecięce. O ile w budownictwie mieszkaniowym przygoda z barwą białą dopiero się rozpoczyna, tak w budownictwie biurowym biel cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością.
Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, ościeżnic, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych firmy Classen.

Tagi:


© 2004 - 2017 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi