salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2011-04-04

Drewniane wnętrze


Fascynacja współczesną architekturą - jej oryginalnością, precyzją i niesamowitą jakością, to w dużej mierze skutek umiejętnego łączenia elementów innowacyjnych, designerskich, z tradycją, kulturą i historią. Szczególnym źródłem inspiracji dla projektantów jest wszystko co trwałe i ponadczasowe – w tym również drewno.





Szukając niebanalnych rozwiązań do domowych wnętrz, projektanci łączą rozmaite style, kolory, dodatki, wykorzystują podstawowe zasady aranżacji małych lub dużych pomieszczeń. Jednak nie lada sztuką jest przemycić odrobinę klasyki – drewna, aby nadać całości swoistego charakteru. Dlatego coraz częściej tematem przewodnim aranżacji jest styl retro bądź skandynawski, uwydatniający piękno starzenia się drewna. Dzięki niemu wnętrza wyglądają luksusowo i jednocześnie bardzo przytulnie. Uniwersalność drewnianego budulca pozwala dopasować poszczególne elementy do najbardziej wymyślnej aranżacji. Połączenie drewnianych elementów ze stylem minimalistycznym może okazać się doskonałym pomysłem przy aranżowaniu wnętrz – zauważa Kamil Urbaś z Twojabateria.pl W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą meble o prostej geometrycznej formie. Kolor drewna należy dobrać pod kolorystykę ścian. Na tle neutralnych pastelowych odcieni, najlepiej prezentuje się ciemne drewno. Jeśli pozwala nam na to metraż salonu, idealnym kontrapunktem „drewnianej całości” będzie duży stonowany narożnik o jednolitej, gładkiej fakturze. Oczywiście drewniany wystrój nie zwalnia od korzystania z kolorów – pamiętajmy o subtelnych dodatkach, które wprowadzają optymizm do naszych czterech kątów.

O zaletach słów kilka
Wśród trendów wnętrzarskich nie gaśnie moda na naturalne, ekologiczne materiały – a to dlatego, że niosą ze sobą wiele korzyści. Naturalne drewno to jednak nie tylko meble – chodzimy po nim, dotykamy go, używamy. Możemy wykładać nim podłogi, ściany, produkować okna, zabawki, aranżować kuchnie czy używać do obudowywania wanien i umywalek. Drewno to materiał ciepły w dotyku i co najważniejsze - przyjazny alergikom, gdyż nie przyciąga kurzu. Dodatkowo, jeśli na naszej ścianie zagoszczą drewniane panele – możemy cieszyć się jego skłonnością do izolacji termicznej i akustycznej. Odpowiednio zabezpieczone drewno to materiał wbrew pozorom trwały, cechujący się wysoką odpornością na wilgoć, więc z powodzeniem można stosować je także w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą – dodaje Kamil Urbaś ze sklepu TwojaBateria.pl. Dlatego drewniane akcesoria i meble potrafią zadziwiać swą naturalnością także poza domem, upiększając ogród bajeczną altaną czy romantycznymi ławeczkami.

Łazienka bliska naturze

Nic tak idealnie nie współgra z ceramiką, szkłem i jednocześnie kamieniem jak ponadczasowe drewno. Dlatego też, jest to najchętniej wykorzystywany surowiec, do tworzenia elementów wyposażenia, w łazience czy kuchni. Dobrą wiadomością dla uwielbiających gorące kąpiele czy orzeźwiający, zimny prysznic jest fakt, że drewniane elementy, są w pełni przystosowane do użytku w warunkach zróżnicowanej temperatury – żartuje Kamil Urbaś.
Pragnąc stworzyć w łazience luksusowe, domowe SPA i jednocześnie wprowadzić do niej odprężający, ciepły klimat musimy obowiązkowo zwrócić uwagę na jej harmonię. Dobry smak całości zapewnią przede wszystkim umiejętnie dopasowane detale. Jeśli w aranżacji inspirujemy się antykiem, warto skusić się na ciemne drewno wprowadzające kontrast i jaśniejsze dodatki w stylu retro – mogą to być baterie łazienkowe w kolorze starego złota czy chromu, lustro z białą barokową ramą czy po prostu stylowe akcesoria postawione na wannie. Jeśli z kolei decydujemy się na nowoczesny, minimalistyczny design – drewniane meble powinny być jak najprostsze. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie np. podwieszana, narożna szafka z lustrem na drzwiczkach. Nie możemy pozwolić sobie tutaj na bogatą dekorację, a więc warto zadbać, by najmniejsze, niepozorne detale tworzyły całość - jak chociażby uchwyty, drewniana deska WC, czy przycisk uruchamiający spłukiwanie wody. Alternatywą mogą okazać się też elementy imitujące drewno, np. kafelki.















© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi