salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2016-10-17

Jaką prawdę skrywają drewniane domy?


Drewniane domy z bali są nie trwałe, drogie i narażone na zagrożenia, takie jak pożary. W dodatku można w nich mieszkać jedynie latem i to najlepiej nad morzem lub jeziorem. Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura! W ostatnich czasach namnożyło się mitów na temat postawiania drewnianych domów i czas je raz na zawsze zdementować.



MIT: W drewnianych domach można mieszkać jedynie latem.
To najpowszechniejsze kłamstwo na temat domów, które wykonane są z drewna. W dzisiejszych czasach domy caloroczne z bali są tak przystosowane do użytkowania, że nie groźne im mrozy, wichury, czy ulewy. Pod takim względem nie różnią się one w ogóle od domów murowanych. Wystarczy zadbać o odpowiednią termoizolację, a żadna pogoda nie będzie przeszkodą.

MIT: Nie da się sprawdzić, w jakim stanie jest drewno w starym domu z bali.
Nie trzeba budować domu drewnianego od podstaw .Zawsze znajdzie się na rynku ktoś, kto będzie chciał akurat sprzedać swój dom. Jednak, aby być w pełni świadomym swojego zakupu, trzeba przed zakupem dokonać dokładnej inspekcji. Wbrew powszechnym opiniom jest to czynność możliwa, jednak wymagająca czasu i odrobiny mobilności. Najlepiej rozpocząć od dachu i zwrócić tam uwagę, czym został pokryty, jak szczelnie oraz jak wyglądają okolice okapu. Ściany z kolei powiedzą, czy nie dochodziło do zacieków z dachu. Domy całoroczne z bali, które posiadają ubytki w ścianach i oczywiście ślady częstych napraw, powinny budzić wątpliwości związane z ich zakupem.

MIT: Całoroczne domy z bali zawsze są drogie.
Budowa domu zawsze łączy się z niemałymi kosztami, które ponoszone są przecież świadomie. W rzeczywistości wszystko zależy od projektu, wykonawców i własnej listy życzeń. Może dojść do sytuacji, w której dom murowany będzie znacznie droższy od tego wykonanego z drewna. Dlatego nie można z góry zakładać, że są one droższe od murowanych. Tym bardziej, jeśli potraktuje się go jako inwestycję, gdyż domyz bali dają nawet do 30% oszczędności energii

MIT: Są łatwopalne.
To, że drewno można łatwo podpalić, nie oznacza, że równie łatwo dom, który zbudowany jest z tego budulca. To wszystko zależne jest od zapobiegliwości właścicieli i wiedzy specjalistów, którzy go wykonali. Współcześnie istnieją środki przeciwpożarowe, które chronią domowników przed zagrożeniem. Toteż nie warto szczędzać w tej sprawie.

MIT: Domu z bali nie można postawić wszędzie.
Owszem, istnieją miejsca, w których drewniane domy sprawdzają się lepiej oraz te, w których nie jest to polecane. Jednak nie oznacza to, że istnieje jakiś konkretny zakaz, który mówi, że nie można budować domów w określonych miejscach. Całkowicie może o tym zdecydować właściciel. Zaleca się po prostu omijać miejsca, w których jest zagrożenie wystąpienia wstrząsów. Domy całoroczne z drewna
stają się obecnie coraz popularniejsze. Co samo w sobie obala mit związany z koniecznością osiadania przede wszystkim domu murowanego. Dlatego jest to kwestia gustu, a o ile oparty jest on o prawdę, to nie powinno się o nim dyskutować.













© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi