salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd   z firm
Autor: rm  Dodano: 2017-03-28

Top 3 mangi znane w całej Polsce


Co prawda słowo „manga” chyba każdemu z nas już kiedyś obiło się o uszy, jednak z całą pewnością znajdą się osoby, które nie do końca wiedzą co ono znaczy. Mówiąc w skrócie, manga jest to obraz, rysunek lub komiks. Wywodzące się z Kraju Kwitnącej Wiśni słowo swoje pochodzenie zawdzięcza przede wszystkim sposobowi ozdabiania rycin, a także elementów codziennego użytku. Całe serie japońskich filmów animowanych zyskały sporą popularność nie tylko w Japonii, ale też poza nią. W USA oraz Europie można znaleźć tysiące prawdziwych miłośników tego typu produkcji. Niestety w Polsce wielbiciele mangi nie mają zbyt dużej ilości pozycji do wyboru. Są jednak prawdziwe klasyki, które na pewno każdy z nich potrafi wymienić. Oto 3 z nich:Dragon Ball
Głównym bohaterem stworzonej przez Akirę Toriyamę serii jest niejaki Son Goku, czyli charakterystyczny posiadający ogon chłopiec. Wraz ze świeżo poznaną koleżanką Bulmą udaje się w długą podróż, której głównym celem jest znalezienie tajemniczych Smoczych Kul. Po co mu te kule? Legenda głosi, że jeśli zbierze ich siedem to pojawi się smok, który spełni jedno jego życzenie. Son posiada bardzo dużą moc, zaskakująco dużą jak na dziecko, gdyż bez trudu potrafi podnieść nawet samochód. Manga Dragon Ball w dużej mierze oparta została na motywach zaczerpniętych z chińskiej powieści „Wędrówka na zachód”. Seria liczy sobie aż 42 tomy plus jeden specjalny.

Akira
Stosunkowo stara manga i anime, gdyż liczy sobie już prawie 30 lat. Manga ta po raz pierwszy ukazała się w Young Magazine. Cała akcja rozgrywa się na gruzach zniszczonego w trakcie trwającej III wojny światowej Tokio, a raczej w nowo powstałej na nich metropolii – NeoTokio. Dwaj główni bohaterowie Keneda i Tetsuo Shima są członkami gangu motocyklowego. W czasie porachunku gangów jeden z nich ulega wypadkowi, następnie trafia do laboratorium, gdzie poddawany jest niespotykanym badaniom.

Naruto
Chyba największy klasyk ze wszystkich klasyków. Powstała w 1999 roku manga o nazwie „Naruto” w ciągu następnych kilkunastu lat przyciągnęła do siebie tysiące miłośników tego typy gatunku. Łącznie w Japonii ukazały się 72 tomy tej serii i 66 tomów w Polsce. Główny bohater o imieniu (jak nietrudno się domyślić) Naruto jest szukającym uznania i szacunku nastoletnim ninja. Przez długi czas szuka sposobu na zostanie przywódcą wioski, którą zamieszkuje. To właśnie on skradł serca wszystkich miłośników mangi w Polsce.

Tagi:


© 2004 - 2017 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi