salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd   z firm
Autor: rm  Dodano: 2017-06-30

Urządzić się jak najlepiej


Dostępność materiałów budowlanych, dedykowane strony internetowe czy sterty katalogów powodują, że wielu z nas samodzielnie projektuje wnętrze. Efekty zazwyczaj bywają pozytywne, ale część aranżacji wywołuje zdziwienie i rozbawienie, a zdjęcia długo krążą w sieci jako przykład tego, jak nie urządzać. Z drugiej strony nawet te bardzo udane projekty często są odwzorowaniem katalogowych propozycji, a tym samym wpisują się w pewien schemat, według którego inne mieszkania wyglądają podobnie. A przecież chcemy się wyróżnić i w dobie, gdy możemy kupić niemalże wszystko, powinniśmy móc zorganizować niepowtarzalną przestrzeń.Po co mi architekt?

W największym skrócie architekt Suwałki rozpoznaje potrzeby i możliwości klienta i do nich oraz do przestrzeni, którą dysponuje, stwarza niepowtarzalne i nieprzeciętne projekty. Architekt to wizja, która ma szansę stać się rzeczywistością niezależnie od tego, czy budujemy dom, urządzamy mieszkanie czy też przestrzeń firmy.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że architekt jedynie wykonuje projekt i czasem doprowadza do uzyskania pozwolenia na budowę, ale praktyka pokazuje, że projektant towarzyszy klientowi w całym procesie budowania czy remontowania i urządzania. To on czuwa nad tym, by rysunek stał się rzeczywistością, na ścianach pojawiły się takie a nie inne kolory, a meble dokładnie kreowały rzeczywistość. I tak doradztwo architekta to coraz bardziej pożądana pomoc przy budowie czy remoncie, ponieważ świadomość i pragnienie mieszkania w wyjątkowych wnętrzach jest większa niż jeszcze kilkanaście lat temu. Polakom często już nie wystarczą gotowe projekty i szablony. Marzą o domach dopasowanych do oczekiwań, które będą się mieścić w planie zagospodarowania przestrzennego i obowiązujących przepisach.

Co warto wziąć pod uwagę?

Zanim pójdziemy do architekta na spokojnie wypiszmy nasze potrzeby i oczekiwania. Im więcej szczegółów podamy fachowcowi, tym większa szansa, że projekt spełni marzenia o domu idealnym. Na sam kształt domu czy wygląd mieszkania niebagatelny wpływ będzie miał na przykład kształt i wielkość działki, na jakiej budujemy oraz rozkład pomieszczeń. Choć w dobie najnowszych możliwości z rozkładem ścian można trochę powalczyć. Żeby projekt spełniał oczekiwania, musimy architektowi opowiedzieć, jak liczna rodzina zamieszka w domu, jak spędzamy czas, co nam się podoba, a co absolutnie nie. Być może ważne dla nas będzie dodatkowe pomieszczenie na prowadzenie działalności gospodarczej lub rozbudowany warsztat. Szczera pierwsza rozmowa z architektem skutkuje projektami szytymi na miarę – miarę naszych oczekiwań.


Tagi:


© 2004 - 2017 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi