salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2017-10-07

Urządzanie salonu - od czego zacząć?


Aranżacja salonu to ogromne wyzwanie, szczególnie wtedy gdy wszelkie działania prowadzimy na własną rękę. Pokój gościnny jest swego rodzaju wizytówką każdego domu, dlatego musi prezentować się ładnie, a przy tym być funkcjonalnym i dobrze zagospodarowanym. Jak urządzić salon? Nie ma uniwersalnej recepty na sukces. Trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, w tym choćby wielkość pomieszczenia. O czym jeszcze musisz pamiętać?Stwórz dobry plan
Zanim zaczniesz wcielać swoje pomysły w życie, przelej je na kartkę i spójrz na ich wizualizację jeszcze raz. Być może zechcesz wprowadzić drobne zmiany, których wykonanie na papierze nie będzie zbyt dużym problemem, a w praktyce może okazać się niemożliwe.

Zastanów się, do czego będzie Ci służyć salon. Chcesz w nim jedynie wypoczywać i przyjmować gości, czy marzy Ci się spokojny kącik do pracy, w którym będziesz mógł usiąść z laptopem i wykonać służbowe obowiązki? W niektórych mieszkaniach salon wieczorami musi przeobrażać się w sypialnię, co także trzeba wziąć pod uwagę na etapie projektowania wnętrza. Jeśli masz dużo miejsca do zagospodarowania to spokojnie będziesz mógł zrealizować wszystkie wyżej wymienione rozwiązania, by potem móc cieszyć się funkcjonalnym miejscem do relaksu i pracy.

Weź pod uwagę rozkład salonu, czyli układ ścian, okien, drzwi i naturalne oświetlenie. Pamiętaj, że pomieszczenie musi być odpowiednio doświetlone, a okien nie powinno się celowo przysłaniać. Trzeba zatem dobrać takie dekoracje okienne i rolety lub żaluzje, które będą w odpowiedni sposób regulować dopływ promieni słonecznych i nie będą go w żaden sposób ograniczać.

Personalizacja wnętrza
W salonie bez dwóch zdań powinna stanąć wygodna kanapa, w zależności od ilości wolnego miejsca jeden lub dwa fotele, stolik kawowy, a także telewizor z efektowną szafką pod nim. Ale oprócz tego powinny znaleźć się w nim także akcesoria i dekoracje, które uczynią go ładnym i przytulnym. Mogą to sprawić napisy ścienne, fototapety lub modne ostatnio parawany, dzięki którym można w prosty sposób podzielić pomieszczenie na dwie części. Dekorując mieszkanie pamiętaj, że najważniejszy jest umiar. Dobieraj dekoracje tak, by razem tworzyły jedną spójną całość. Ich zadaniem jest wzbogacać pokój, a nie go przytłaczać. Ogromną zaletą elementów dekoracyjnych jest możliwość ich częstej wymiany, dzięki czemu w kilku krokach można otrzymać całkowicie odmienione wnętrze.© 2004 - 2018 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi