salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2017-11-20

Małe jest piękne


Choć marzymy o dużych przestrzeniach, większość z nas mieszka w blokach, a posiadany metraż wymusza przede wszystkim praktyczne myślenie o aranżacji a nie planowanie rozstawienia ogromnych mebli czy też armatury. Poza wielkością łazienki w blokach często charakteryzuje dość nieustawny układ, ograniczający możliwości wykończenia wnętrza. Na szczęście zarówno bogactwo armatury, jak i rewelacyjne dodatki sprawiają, że coraz częściej nawet w małej przestrzeni możemy zabłysnąć nie tylko pomysłem ale również świetnymi akcesoriami.

Przemyśleć układ w łazience

 

Małe przestrzenie wymagają dokładnego planowania, wyobraźni i odpowiednich akcesoriów Omnires, które pozwalają stworzyć idealną przestrzeń. Idealną, czyli taką, która odpowiadać będzie potrzebom domowników oraz taką, która będzie odzwierciedlała nasz gust. Dlatego właśnie często szukamy inspiracji w Internecie lub katalogach wnętrzarskich. Tam można znaleźć idealne pomysły na układy armatury, jej kształty oraz wyjątkowe akcesoria, które będą nie tylko praktyczne ale przede wszystkim piękne. Przy ustawianiu szafek i armatury dobrze jest od samego początku wziąć pod uwagę miejsce na otwarcie drzwi od szafek czy też swobodne poruszanie się, ponieważ łazienka mikro wymaga bardzo dużo konsekwencji. Nawet najpiękniej urządzona nie będzie spełniała swojej funkcji, jeśli co chwilę będziemy się o coś obijać. Poza tym warto zastosować kilka chwytów optycznych takich jak małe kafelki, różne źródła światła czy przestrzenie lustrzane – to wszystko powiększy przestrzeń.

 

Dobre pomysły

 

Urządzając nawet bardzo małą łazienkę, możemy pokusić się o ciekawe kompromisy. Świetnie sprawdzają się połączenia funkcji różnych urządzeń i tak można w łazience zamontować wannę ze ścianką prysznicową lub też miskę WC z bidetem. Umywalki za to zaskakują ciekawymi kształtami oraz czasem bardzo niewielkimi rozmiarami. Zazwyczaj w małych łazienkach montujemy prysznic we wnęce lub też w narożniku. Nawet małe kabiny dobrze wyglądają bez brodzika, a nowoczesne lub stylowe systemy prysznicowe nie tylko zapewniają komfort kąpieli, ale również świetnie wyglądają.

W łazience należy zaplanować również miejsce na niezbędne akcesoria. Nie wyobrażamy sobie przecież przestrzeni bez wieszaków, uchwytów, stojaków, które mogą być bardziej tradycyjne lub nowoczesne. Niezmiennie od kilku lat modne są elementy ze stali szczotkowanej, ale coraz częściej sięgamy w łazienkach po stylizację retro. W tym aspekcie sprawdza się miedź – zarówno jako pokrycie baterii, jak i pozostałych elementów wyposażenia łazienki.© 2004 - 2018 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi