salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2017-12-12

Zasada działania przydomowej oczyszczalni ścieków


Wartości ekologiczne są coraz ważniejsze dla polskiego społeczeństwa, dlatego przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się rosnącą popularnością. Jak działają tego typu konstrukcje? Gdzie można je instalować?Etapy działania przydomowej oczyszczalni ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są oferowane między innymi przez http://traidenis-pol.com.pl/. Ścieki są w nich oczyszczane w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest wstępne oczyszczanie metodą mechaniczno-biologiczną w osadniku gnilnym. W jego wnętrzu dochodzi do grawitacyjnego oddzielania cząstek - jest to zasługa bakterii beztlenowych w nim obecnych. Następnie wstępnie oczyszczone ścieki bytowo-gospodarcze są klarowane na filtrze, który jest zamontowany przy wylocie z osadnika. Drugim etapem jest biologiczne oczyszczanie ścieków na złożach filtracyjnych, których charakter zależy od warunków terenowych.

Oczyszczalnie dostępne na http://traidenis-pol.com.pl/przydomowe-oczyszczalnie oddzielają zanieczyszczenia za pomocą warstwy filtracyjnej i procesów fizycznych, chemicznych i biologicznych. Ścieki są oczyszczane dzięki mikroorganizmom składającym się na tak zwaną błonę biologiczną. Drobnoustroje rozkładają zanieczyszczenia na stałe i gazowe, nieorganiczne produkty i masę komórkową. W tym samym czasie, w gruncie dochodzi do pojawiania się chemicznych procesów strącania zanieczyszczeń nieorganicznych, które w zależności od typu gruntu, są gromadzone lub wymywane.

Prawidłowo dobrany osadnik gnilny i odpowiednio wykonany drugi etap oczyszczania redukuje zanieczyszczenia o 50 procent już podczas wstępnego usuwania. Podczas drugiego etapu udaje się usunąć co najmniej 90 procent zanieczyszczeń.

Kiedy można zainstalować przydomową oczyszczalnię ścieków?

Jeżeli chce się zamontować oczyszczalnię taką jak http://traidenis-pol.com.pl/oczyszczalnie-biologiczne, powinno się sprawdzić, czy spełnia się odpowiednie warunki do tego celu. Działka musi być odpowiednio duża, gdyż do ułożenia drenów niezbędne jest od 60 do 90 m2, a wody gruntowe muszą znajdywać się co najmniej 1,5 m pod drenażem. Ponadto oczyszczalnia może powstać jedynie na gruntach zapewniających odpowiednie tempo przesiąkania ścieków - najlepsze właściwości pod tym względem posiadają gleby piaszczyste i gliniasto-piaszczyste. Ważne jest również zadbanie o odpowiednie odległości od innych zabudowań, np. zlokalizowanie oczyszczalni w odległości minimum 3 m od budynku, 2 m od granicy działki i 30 m od studni (przepis dotyczy również studni na sąsiednich działkach).


© 2004 - 2018 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi