salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2010-01-11

Trendy z Wrocławia


Styliści współpracujący z wrocławską Galerią Wnętrz Domar przygotowali własne interpretacje aktualnych światowych trendów w dziedzinie wyposażenia wnętrz. W nadchodzącym sezonie modna będzie zarówno ekstrawagancja, jak i powrót do klasyki. Inspiracji możemy też poszukiwać w stylu koczowniczych plemion oraz w nowoczesnym designie skandynawskim.



Cztery style proponowane przez ekspertów Galerii Wnętrz Domar (GWD) to synteza modnych tendencji  i kierunków w urządzaniu wnętrz. Inspirowane nimi aranżacje klienci galerii mogli oglądać  na żywo już w listopadzie. Magdalena Radomska zinterpretowała styl „Koczownicy przyszłości”, Magdalena Witczyk i Arkadiusz Wiśniewski ze studia Neodesign – „Powtórkę z klasyki”. Ewa Barbara oddała klimat stylu „Natura pod lupą”, a Adam Sołtys ze studia Art & Home – „Zbyt wiele”. Wszystkie aranżacje zostały przygotowane przy wykorzystaniu mebli i akcesoriów  w ofercie GWD.
„Nasze trendy to przykład na to, że mamy na naszym rynku dużo ciekawych produktów z których bardzo wiele to propozycje polskich producentów i projektantów. Przy odrobinie wyobraźni lub wsparciu projektanta wnętrz możemy wykreować niebanalne wnętrze – modne, nastrojowe, odpowiadające naszym upodobaniom estetycznym i stylowi życia – mówi Katarzyna Świętek, dyrektor marketingu GWD. „Chcieliśmy zainspirować naszych klientów i zachęcić ich do eksperymentowania – wiemy już, że nasze propozycje i sposób ich prezentacji bardzo przypadły im do gustu.”

A oto krótka charakterystyka prezentowanych trendów:


Koczownicy przyszłości
Koczownicy przyszłości to styl koczownika XXI wieku - stawiający na oryginalność, autentyczność przedmiotu, ale także na pewną tymczasowość. To pomieszanie nowych, prostych, funkcjonalnych mebli z meblami vintage. Dużo elementów lekkich, składanych, przenośnych czy elementów z mebli ogrodowych. Elementy etniczne w tym stylu przetworzone w nowoczesny sposób, na przykład uproszczone cyfrowo, o zmienionej funkcji. W takich pomieszczeniach świetnie odnajdą się  starocie, pamiątki z podróży, rękodzieło, rzeczy wykonane samodzielnie oraz wzory etniczne, naturalne, np. dzianinowe, hafty. Kolory naturalne, patchwork wzorów z różnych kultur, elementy inspirowane folkiem.



Powtórka z klasyki
Trend nazywany „powtórką z klasyki” oddaje smak klasyki w stylu Bauhausu: proste, funkcjonalne formy, wysokiej jakości materiały, oszczędna paleta kolorystyczna: biel, czerń, szarość, brąz. Klucz do tego stylu stanowią materiały i ich jakość: skóra, drewno egzotyczne, stal nierdzewna, futro, wełna, kamień. Ozdoby czarno białe zdjęcia, grafiki, rysunki techniczne i konstrukcyjne, reprinty plakatów „z epoki”. Cechą charakterystyczną jest zupełny brak wzorów czy faktury oraz brak zbędnych detali, dekoracji, ozdób. Wnętrze ma nieco techniczny charakter – jak w pracowni architekta lub fotografa.


Natura pod lupą
Trend nazywany „Natura pod lupą”, to nowe spojrzenie na nowoczesny styl skandynawski. Ten styl zachęca do łączenia zarówno materiałów naturalnych (organicznych lub z drewna ) z materiałami syntetycznymi. Naturalna bawełna i len, a obok kolorowy ortalion. Nowoczesne meble łączone z kolorowym plastikiem. Do tego koniecznie dużo szkła, białej ceramiki, roślin doniczkowych. Najważniejsze kolory to biel, jasne drewno, żywa zieleń, barwne, optymistyczne akcenty. A najważniejsze wzory, to wzory to paski, kropki, nowoczesne, graficzne wzory roślinne.



O wiele więcej
O wiele, wiele więcej !!!To modny trend, który charakteryzuje ekstremalne, paradoksalne zestawienia materiałów, form, przedmiotów oraz nieco teatralna, scenograficzna atmosfera. Ta mieszanka form, stylów i kolorów zestawiona jest na zasadzie kontrast. Każdy element jest jakby z nieco innej bajki. Rzeczy markowe, znanych projektantów łączymy z industrialnym wnętrzem i z barokową stylistyką. Ten trend charakteryzują mocne, intensywne kolory, na przykład: złoto i srebro. Można też bawić się skalą, na przykład stosując we wnętrzu elementy bardzo duże, przeskalowane.
















© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi