salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2010-01-19

Gustowna lampa


Piękne szkło może być użyte w lampie nie tylko jako najdoskonalszy ze znanych materiał rozpraszający światło, może być także bardzo dobrym materiałem na jej konstrukcję.



Koncepcja klasycznego, kryształowego abażuru, w którym odpowiednio szlifowane elementy kryształowe odbijały i zwielokrotniały światło świec, dając wrażenie większej jasności kandelabru, ciągle znajduje miłośników wśród projektantów i użytkowników nowoczesnych lamp.

Idea o zbliżonej zasadzie przyświecała Carlowi Nason przy projektowaniu opartej o najbardziej klasyczne wzorce rodem z Murano (gdzie żyje i pracuje od pięciu pokoleń rodzina Nason) serii lamp Fenice, zaprojektowanej i wdrożonej do produkcji jednocześnie przez firmy Falko Piękne Światło oraz Murano.com. Klasyczny kształt, muranowskie dekoracje ale również niezwykła szerokość spektrum kombinacji niewielkiej w końcu ilości różnych elementów, dała w rezultacie linię produktów o niezwykłych możliwościach aktywnego adaptowania indywidualnych wyrobów do wnętrz mieszkalnych i użytkowych.  Filozofia, którą Nason nazywa “Elementi di luce, Luce di elementi”, a firma Falko sygnuje mianem “New flexible design”, pozwala na własnoręczne zbudowanie zarówno konstrukcji lampy jak i modyfikowanie rozproszenia światła według własnego uznania. Lampę można zindywidualizować operując zaledwie czterema typami ramion, czterema rodzajami dekoracji geometrycznych (spiralnych) oraz czterema formami ornamentów w postaci liści, dostępnymi w wielu kolorach.

Technologia wykonania, bazująca na najlepszych doświadczeniach mistrzów sztuki hutniczej z Murano i tradycji pięciu pokoleń rodziny Nason, przeniesiona na polski grunt produkcyjny, dała doskonałe rezultaty.
Zapewne po raz pierwszy polski producent oświetlenia nie jest, mniej czy bardziej udanym, ubogim krewnym włoskiego designu, ale jego kochanym dzieckiem. Uderzające podobieństwo idei i klasy projektu do legendarnych włoskich wzorów nie jest absolutnie przypadkowe. To jest włoski wzór, tyle, że, jego główne elementy wyprodukowane zostały rękami polskich mistrzów sztuki szklarskiej a wyrób gotowy wprowadzany jest na rynek przez polskiego producenta.















© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi