salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2010-02-18

Bezpieczne dziecko


Regały doskonale nadają się do wspinaczki, w kuchence piecze się ciasto z piasku, a palce, nawet jeśli są za duże, można próbować wsadzić do kontaktu – z pewnością znasz to wszystko, rodzicu małego rozbrykanego szkraba, który nie raz dostarczył ci emocji, rodem z filmu "Kevin sam w domu".



Wiesz też, że wystarczy jeden nieopatrzny ruch, by dziecko stłukło sobie głowę, oparzyło się lub zatruło zostawionymi na wierzchu chemikaliami. Inwencję twórczą dzieci trudno ograniczyć, można jednak spróbować zabezpieczyć przed nimi potencjalnie niebezpieczne miejsca. Wiele ciekawych rozwiązań, czyniących nasze mieszkanie bezpieczniejszym i bardziej funkcjonalnym, znajdziemy w poradniku IKEA „Zrób to sam. Bezpieczny dom”. Dzięki temu ponad 100-stronnicowemu vademecum w łatwy i przyjemny sposób skontrolujemy stan bezpieczeństwa swojego domu.

Bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim

Z pokoju dziecka wydobywa się w ciągu dnia wiele różnych dźwięków: okrzyki radości, chrapanie, śpiew i ten najbardziej nieprzyjemny, na który zawsze i natychmiast reagują wszyscy rodzice – płacz. Oczywiście rozentuzjazmowanej, nieobliczalnej natury ciekawskich i lubiących eksperymentować dzieci, nie da się przewidzieć. Jeśli maluch zechce zrobić sobie z łóżka trampolinę i nabić sobie przy tym guza, to nic go nie powstrzyma. Istnieją jednak sposoby, by zabezpieczyć miejsca, które mogą potencjalnie nieść ze sobą zagrożenie, tj.; okna, drzwi, gniazdka czy lampki. Autorzy poradnika biorą pod uwagę bodaj wszystkie możliwe dziecięce fascynacje ostrymi, szorstkimi, trującymi przedmiotami, które znajdują się w standardowym mieszkaniu i dają rady co robić, by nie zostały one potraktowane przez nasze pociechy jak kolejne zabawki. Również z tego względu warto w wolnej chwili przejrzeć ten poradnik, gdyż zawiera proste i intuicyjne rozwiązania w kwestiach, które wcześniej nie przyszłyby nam do głowy lub o których, w natłoku codziennych spraw i obowiązków, po prostu zdarza nam się zapominać.

Nasze mieszkanie i my

Mieszkanie jest nie tylko ciepłym gniazdkiem i miejscem  na własną przestrzeń – twórczą, zawodową i intymną. To także nasz schron, w którym pragniemy czuć się bezpieczni i pewni. Jakkolwiek jednak bezpiecznie nie czulibyśmy się w swoim miejscu zamieszkania, nadal nie jesteśmy wolni od pewnych obaw. Jeden z sondaży OBOPU potwierdza, że najbardziej, bo aż 36% z nas -boi się napadów, włamań i rozbojów oraz zniszczenia mienia. I choć na czynniki zewnętrzne nie mamy niestety większego wpływu, nadal posiadamy pole do manewru możemy zrobić wszystko, by odstraszyć potencjalnych złodziei lub przynajmniej, nie prowokować ich.

Dmuchaj na zimne - poradnik IKEA „Zrób to sam. Bezpieczny dom”

Co z powodziami, pożarami, awariami instalacji oraz innymi przypadkami losowymi? Praktyczne rady, jak uczynić swoje mieszkanie bardziej funkcjonalnym w każdym ze wspomnianych wyżej przypadków, znajdziemy w poradniku IKEA „Zrób to sam. Bezpieczny dom”. Autorzy książki omawiają szczegółowo wszystkie pomieszczenia znajdujące się w domu: od korytarza i kuchni, poprzez sypialnię, pokój dziecięcy i łazienkę, na garażu czy nawet ogrodzie skończywszy. Opis każdego miejsca poprzedzony jest listą kontrolną, dzięki której w prosty sposób zweryfikujemy czy jest ono odpowiednio zabezpieczone. Z książki dowiemy się na przykład tego, jakie są najczęstsze przyczyny instalacji elektrycznych i wodociągowych oraz po czym je rozpoznać. Nauczymy się odpowiednio reagować, gdy wybuchnie pożar, bądź jak radzić sobie z zalaniem mieszkania. Czy wiecie dlaczego niektóre domy przyciągają złodziei i co robić, gdy dziecko zatruje się środkami czystości? Odpowiedź znajdziecie na 120 stronach poradnika IKEA. Dodatkowo, uzupełnieniem części opisowej pomieszczeń mieszkalnych jest krótki informator na temat prądu i ognia. Napisana przystępnym językiem książka zawiera mnóstwo ilustracji, dzięki czemu jest edukacyjną lekturę również dla najmłodszych.

















© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi