salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2011-08-16

Przyjemny chłód lata w domu


Deszczowe lato sprawia, że wielu z nas decydowało się dotąd na spędzanie wolnego czasu w domowym zaciszu. Na szczęście, we własnym mieszkaniu to my decydujemy, czy wolimy gorącą atmosferę zatłoczonych plaż, czy nieco chłodniejszy, spokojny nastrój.




Czasem słońce, czasem deszcz
Perspektywa cieplejszych sierpniowych dni nie zmienia faktu, że „polskie lato” kolejny raz dało nam się we znaki. Na przekór zmiennej aurze za oknem, można więc spróbować stworzyć w mieszkaniu swój własny mikroklimat, który będzie źródłem oczekiwanego relaksu niezależnie od pory roku. Trzeba jednak działać według określonego planu, by nowa aranżacja miała jednolity, przemyślany styl. O klimacie pomieszczenia decyduje bowiem bardzo wiele, czasem niepozornych elementów, których wygląd, ilość czy ustawienie składają się na ostateczny efekt.

Nowoczesny minimalizm
Popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym jest wprowadzanie do wnętrza gustownego wrażenia minimalizmu. Pierwszym krokiem będzie tu pomalowanie ścian na chłodne kolory. Szeroki wybór farb i tynków daje dziś bardzo wiele możliwości doboru dekoracji. Wrażenie dodatkowo wzmocni usunięcie z podłogi dywanów. W zależności od zaawansowania planowanych działań remontowych można zastanowić się nad wyborem miedzy drewnianymi panelami, a kafelkami na posadzce. Niezwykle ważne jest umeblowanie pozbawione niepraktycznych, zbędnych elementów. - W salonie czy sypialni doskonale sprawdzają się rozkładane narożniki i sofy, które łatwo jest dostosować do wystroju całości – mówi Magdalena Bosak z firmy MM Collection oferującej markowe zestawy wypoczynkowe – Do minimalistycznego wnętrza będą też pasowały smukłe fotele-leżanki, stanowiące dobrą alternatywę dla starych masywnych mebli. W odpowiednio zaplanowaną przestrzeń można wkomponować również większe zestawy wypoczynkowe. Zależy to od dostępnego miejsca i ilości pozostałych mebli. Nowoczesne pomieszczenia nie lubią zbyt dużej liczby szaf i półek. Powinny one po prostu zajmować powierzchnię wystarczającą do przechowywania niezbędnych rzeczy. Całość dopełni gustowny szklany stolik, który pozwoli uzyskać wrażenie większej przestrzenności.

Decyduje każdy szczegół

Bardzo istotną rolę pełni także kolorystyka wyposażenia. Odcienie niebieskiego, zieleni czy fioletu na meblach sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. W połączeniu z surowym wyglądem nowoczesnych sprzętów nadadzą mieszkaniu pożądany minimalistyczny charakter. Niektórzy decydują się nawet ograniczyć zajętą przestrzeń, zastępując telewizor rozwijanym ekranem, na którym wyświetla się filmy ze specjalnego projektora. Osobną kwestią pozostaje natomiast użycie dodatkowych dekoracji w postaci zdjęć, obrazów czy figurek. W modernistycznych wnętrzach liczy się bowiem przestrzeń i komfort, które zapewniają odpowiednio dopasowane zestawy meblowe i sprzęty. Ewentualne dodatki powinny być więc dobierane w sposób przemyślany i służyć wprowadzeniu do pokoju pewnych ciekawych akcentów. Zbędne akcesoria można natomiast zastąpić pasującą do reszty wystroju lampą, która stojąc obok sofy czy fotela będzie spełniać zarówno praktyczne, jak i estetyczne funkcje. Ważne, by otrzymany efekt był stonowany, możliwie jednolity i oczywiście przyjemny dla oka.














© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi