salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2016-07-25

Jak czyścić elewację zewnętrzną domu?


Wygląd elewacji naszego domu często pozostawia wiele do życzenia. Warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, upływ czasu często nie pomagają w utrzymaniu pięknego wyglądu naszego domu. Jak można temu zaradzić?



Jak zacząć?

Zacznijmy od tego, w co się wyposażyć, aby czyszczenie miało sens i aby przy ponownym czyszczeniu elewacji nie martwić się o narzędzia do tego potrzebne. Przede wszystkim potrzebna jest nam drabina (taka jak Drabiny-Krause.DMN.pl), która umożliwi wspięcie się na odpowiednią wysokość. Kolejną rzeczą, o którą powinniśmy zadbać są środki czystości jakimi będziemy czyścić elewację. Pamiętajmy, że należy dostosować je do poziomu zabrudzenia i rodzaju elewacji.

Jak czyścić?

Czasami wystarczy zwykłe mycie. O taką wygodę mogą pokusić się Ci, którzy wykonują czyszczenie elewacji co najmniej raz w roku. Jeśli dbamy o czystość zewnętrzną domu, wówczas wystarczającym jest mycie raz na rok. Powracając do kwestii środków czystości, należy pamiętać o dostosowaniu ich do rodzaju elewacji, gdzie tynki mineralne traktujemy zwykłą wodą, zaś tynki akrylowe najlepiej czyścić wodą z dodatkiem środków grzybobójczych.

Co z uszkodzeniami mechanicznymi?

Podstawową zasadą uzupełniania uszkodzeń mechanicznych jest to, aby uzupełniać je dokładnie tym samym tynkiem, jaki pokrywa naszą elewację. Drugą podstawowa zasadą jest to, aby nie uzupełniać ubytków punktowo. Jeśli już chcemy usunąć ubytki mechaniczne musimy po pierwsze przygotować podłoże tynku, po drugie musimy pamiętać o tym, aby pokryć tynkiem nieco większą powierzchnię uszkodzenia, tak aby ubytki nie postępowały.

Chcę tylko odświeżyć.

Jeśli jednak chcemy jedynie odświeżyć elewację możemy po prostu ją pomalować. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, po jaką farbę sięgamy. Jeśli zależy nam przede wszystkim na utrzymaniu tynku w czystości, powinniśmy zakupić farbę bazującą na żywicy mikrosilikonowej. Jej specyfikacja polega na tym, że powierzchnia nią pokryta czyści się samoczynnie. Dzięki temu krople deszczu, zamiast wsiąkać czy rozbijać się na naszej elewacji, będą się po niej toczyć, zbierając przy tym kurz.















© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi