salon   sypialnia   pokój dzieciêcy   kuchnia   ³azienka   dekoracje   wnêtrza   dodatkowe wyposa¿enie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2010-11-15

CIEP£Y DOM JU¯ OD PROGU


My¶l±c o ogrzewaniu w naszym domu czêsto zapominamy o przedpokoju. Tymczasem to w tym pomieszczeniu odpowiednio zaplanowane ogrzewanie centralne jest niezmiernie wa¿ne. W dobrze ogrzanym przedpokoju mo¿emy codziennie suszyæ kurtki i buty zmoczone w deszczowe czy ¶nie¿ne dni. Ciep³y przedpokój chroni te¿ dom przed wyziêbieniem.




Ka¿dy z nas lubi poczuæ domowe ciep³o ju¿ na progu mieszkania. Têsknimy za tym szczególnie w czasie jesiennej s³oty czy mro¼nych, zimowych dni. Dobrze ogrzany przedpokój ma jednak nie tylko sprawiæ by¶my poczuli siê mi³o wchodz±c do mieszkania. Ciep³y przedpokój spe³nia wa¿n± rolê w procesie ogrzewania ca³ego domu i podnosi wygodê naszego codziennego ¿ycia. Przedpokój – szczególnie w domach jednorodzinnych – to pierwsze pomieszczenie nara¿one na wyziêbienie z racji czêstego otwierania drzwi wej¶ciowych. Odpowiednie dobranie grzejników w przedpokoju pozwala unikn±æ straty ciep³a w ca³ym domu. Przedpokój stanowi swoist± „zaporê”, by zimne powietrze nie dotar³o tak szybko do innych pomieszczeñ. Rozwi±zanie takie od lat stosowane jest zim± w miejscach, gdzie zewnêtrzne drzwi s± czêsto otwierane z uwagi na du¿y przep³yw ludzi, np. w biurowcach czy centrach handlowych. Zawsze przy wej¶ciu znajduj± siê tam dmuchawy z ciep³ym powietrzem.

Ciep³o z pod³ogi…

Do przedpokoju najlepiej zaplanowaæ ogrzewanie pod³ogowe. Zazwyczaj w pomieszczeniu wej¶ciowym nie mamy do dyspozycji wiêkszych powierzchni ¶cian, gdy¿ zajmuj± je drzwi, wieszaki czy schody. Ogrzewanie pod³ogowe jest wiêc bardzo funkcjonalne. Rozwi±zanie takie doskonale wspó³gra te¿ z gresem czy p³ytkami, jakie najczê¶ciej s± wykorzystywane w aran¿acji przedpokoju. Ogrzewanie u³o¿one pod dobrze przewodz±cymi ciep³o p³ytkami zapewnia sta³± temperaturê na ca³ej powierzchni pod³ogi. Ciep³a pod³oga mi³o wita domowników, a równomiernie roz³o¿one ciep³o gwarantuje przyjemne doznanie nawet dla bosych stóp. Pozwala te¿ szybciej schn±æ butom czy plamom mokrego ¶niegu.  

…lub klasycznie

Szeroki wybór wzorów, kszta³tów i rozmiarów proponowanych przez najwiêkszych producentów grzejników jak Purmo pozwala dobraæ klasyczny grzejnik praktycznie do ka¿dego przedpokoju. Grzejnik mo¿e staæ siê funkcjonalnym dodatkiem w aran¿acji pomieszczenia podkre¶laj±c jego charakter i wystrój.

Dekoracyjne grzejniki dostêpne s± zarówno
w wersjach pionowych, jak i bardziej klasycznych, poziomych. Dla oszczêdno¶ci miejsca, którego
z regu³y w przedpokoju nie mamy du¿o, styli¶ci polecaj± grzejniki pionowe. Projektanci szukaj± za¶  pomys³ów by funkcjonalno¶æ po³±czyæ z designem. Na uwagê zas³uguje np. grzejnik Imia firmy Purmo, zaprojektowany jako wieszak do przedpokoju, na którym suszyæ mo¿emy mokre ubrania czy parasole.

W przedpokoju potrzebujemy te¿ miejsca, gdzie mo¿na usi±¶æ by wygodne za³o¿yæ buty. Purmo proponuje unikatowy grzejnik Delta z ³aweczk±. Estetycznie po³±czone siedzisko i czê¶æ grzejna to idealne rozwi±zanie do mniejszych przedpokoi. Dwa w jednym: ogrzewanie i komfort w codziennym ¿yciu.

Rozwi±zaniem polecanym do w±skich i d³ugich przedpokoi s± poziome, niskie grzejniki. Ich umiejscowienie wzd³u¿ ¶ciany powoduje, ¿e zajmujemy minimalny obszar przedpokoju. Woln± powierzchniê ¶ciany mo¿emy wówczas wykorzystaæ na domow± galeriê fotografii.

Klasycznie czy designersko zale¿y od naszego gustu. Najwa¿niejsze w planowaniu ogrzewania przedpokoju jest jednak odpowiednie dobranie rozmiaru grzejnika, by zapewnia³ wystarczaj±cy poziom ciep³a w pomieszczeniu i pomaga³ w suszeniu mokrych p³aszczy i butów w deszczowe dni.

















© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi