salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2011-11-28

Dzielimy ze sobą nie tylko troski, ale i łoże


„Moje łóżko? Kto ruszył? Tego by nie sprawił/ I najświadomszy rzeczy; chyba moce boże/ Mogłyby cudem ruszyć z miejsca moje łoże,/ (…)Kiedym sam wyciosywał to łoże przedziwne./ W dziedzińcu stało wielkie tam drzewo oliwne,/ Grube jak filar jaki, rozłogie i ciemne;/ (…)ściąwszy koronę drzewa gęstolistą,/Sam pień aż do korzenia ociosałem czysto,/  Zrównałem ostrzem miednym gładko i pionowo,/ A więc noga do łoża była już gotową;/ (…)Wygładziłem łożnicę wspaniałej struktury/ Zdobiąc ją w kość słoniową, toż srebrem i złotem,/ Wreszcie kraśnych rzemieni obciągając splotem”.        To opis małżeńskiego łóżka pochodzący z Pieśni XXIII „Odysei” Homera. Tak przedstawiony w antycznym, greckim eposie mebel w dzisiejszych czasach może budzić wątpliwości, jednak sposób wykonania, a przede wszystkim to, z czego łoże zostało zrobione znajduje odniesienie także w dzisiejszych czasach. Mimo ogromnego postępu cywilizacyjnego w produkcji łóżek nie rezygnuje się z ponadczasowego materiału, jakim jest drewno, a wręcz jest ono coraz bardziej doceniane. Dodając do tego nowoczesny, rodem z XXI wieku design, otrzymujemy mebel, który w każdej sypialni, tym bardziej małżeńskiej, powinien się znaleźć.
Łóżko, podczas meblowania sypialni jest meblem, od którego zaczynamy urządzanie wnętrz alkowy. Jednak, jako, że jest to mebel niezwykle ważny, jego wybór zajmuje często wiele czasu. Co zrobić, aby tak nie było, aby nasza decyzja była najlepszą z możliwych i dała nam luksus, jakim jest niczym niezmącony, spokojny sen? Warto wybrać łóżko, które zapewni obojgu relaks i komfort podczas odpoczynku po ciężkim dniu pracy i posłuży przez wiele lat. Zakupienie dużego, drewnianego łóżka stojącego na solidnych nogach, z zagłówkiem, który pozwoli się o niego wygodnie oprzeć, to jak trafienie szóstki w totka. Naturalne drewno to materiał przyjazny środowisku, dzięki czemu swoje zamiłowanie do ekologii będziemy mogli podkreślić także w sypialni. Wybierając łóżko małżeńskie pamiętać należy o tym, aby miało odpowiednie wymiary. Duże z powodzeniem pomieści nie tylko małżonków, ale i ich pociechę, która każdego ranka z przyjemnością położy się pomiędzy rodzicami na wygodnym łożu.
Czyżby Odyseusz, tworząc łóżko z pnia drzewa oliwnego ok. VIII wieku p.n.e. był designerem na miarę naszych czasów? Okazuje się, że tak!

Autor: Julia Badura

http://www.sklepbeds.pl© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi