salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2011-12-20

Świąteczne drzewko inspiruje


Święta Bożego Narodzenia są czasem szczególnym. Celebrujemy je kupując bliskim prezenty, strojąc choinkę czy przygotowując specjalne dania. Dzięki inspiracjom marki Tikkurila możemy wykreować magiczną atmosferę: samodzielnie zdobione drobiazgi przyniosą bliskim szczególną radość a świąteczna metamorfoza pokoju może stać się rodzinną tradycją.Farby marki Tikkurila od lat inspirują i oferują niemal nieograniczoną paletę barw, otwierając przed użytkownikami pełne spektrum możliwości ozdobnych i kompozycyjnych. W okresie przedświątecznym, na szczególną uwagę zasługują produkty dekoracyjne, np. Tikkurila Be Special Silver, Taika Pearl Glaze czy Taika Pearl Paint. Połyskujące złotem i srebrem tonacje farb pozwolą na osiągnięcie niezwykłych efektów: przy pomocy szablonów można łatwo ozdobić pudełka na prezenty a stare bombki czy szyszki zanurzone w srebrnej bądź złotej farbie nabiorą świątecznego blasku. Udekorowane bibeloty mogą być ozdobą wnętrz lub wyjątkowym upominkiem dla najbliższych; świąteczne inspiracje, a także wzory szablonów do wykonania bożonarodzeniowych zdobień, znaleźć można na stronie http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/swiateczne_inspiracje.

Przede wszystkim jednak, w okresie przedświątecznym, produkty dekoracyjne Tikkurila można wykorzystać do nadania wyjątkowego charakteru wnętrzom. W zależności od koncepcji artystycznej – można pokryć nimi całą ścianę lub wykreować mieniące się elementy na wybranych powierzchniach. Jeśli ktoś obawia się stałych zmian kolorystycznych może zastosować bardzo prosty wybieg. Zanim, w wybranym pokoju, postawimy i ozdobimy zieloną choinkę warto rozważyć umieszczenie w nim szczególnego drzewka. Nie jest to trudne: z gotowego lub wyciętego z cienkiego arkusza pleksi szablonu, można wykreować dowolny kształt drzewa. Następnie, przy użyciu narzędzia do tepowania lub zwykłej, dobrze odciśniętej gąbki wypełniamy farbą wyciętą pod szablonem powierzchnię; po odklejeniu od ściany szablonu, pojawi się na niej pożądany przez nas pień drzewka.

Wycinając z filcu lub bibułki śnieżynki i mocując je na drzewku przy pomocy kropek kleju w taśmie, możemy udekorować je tak, by pokój wyciszył się a goście poczuli prawdziwie zimowy wieczór. Jeśli prawdziwą, zieloną choinkę również ozdobimy srebrnymi dodatkami i płatkami waty, pokryjemy srebrzystą tkaniną poduszki na fotelach i pomyślimy o świeczkach, które podkreślą blask naszych błyskotek, z pewnością do tak baśniowego wnętrza Święty Mikołaj zawita z przyjemnością.


Warto bawić się w świąteczne metamorfozy wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi – radość będzie podwójna. A po Świętach, w oczekiwaniu na wiosnę, z drzewka „opadnie śnieg” i pojawią się na nim kolorowe ptaszki, którymi – jeśli chcemy by wiosna przyszła szybciej - możemy zapełnić wszystkie konary. Zmiany drzewka w zależności od pory roku a tym samym atmosfery pokoju mogą stać się całoroczną rodzinną tradycją.© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi