salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2012-02-20

Świet(l)ne drobiazgi


Drobne elementy wystroju mieszkania nie ograniczają się już do mniej lub bardziej gustownych ozdób na półkach. Postęp miniaturyzacji w technice sprawia, że z coraz większą precyzją możemy aranżować przestrzeń wokół nas.
Małe może dużo
Niewielkie, delikatne i pozornie mało widoczne akcenty mogą w rzeczywistości decydować o ostatecznym wyglądzie pomieszczeń. W zależności od upodobań, wprowadza się więc do nich różnego rodzaju zdobienia w postaci figurek, naczyń, obrazów czy bardziej abstrakcyjnych form dekoracyjnych. Coraz większą rolę spełniają pośród nich nowoczesne sprzęty elektroniczne. Cyfrowe ramki na zdjęcia, małe odtwarzacze dźwięku i obrazu czy wielofunkcyjne gadżety często same stanowią ozdobę, a jednocześnie wpływają na estetykę i komfort użytkowania otaczającej je przestrzeni. Jednak głównym czynnikiem, decydującym o wyglądzie całości jest oświetlenie. Daje nam dziś ono bardzo duże możliwości tworzenia gustownych, a przy tym bardzo praktycznych aranżacji.

Precyzyjnie
Nowoczesna technologia pozwala na wprowadzanie do domu bardzo małych źródeł światła, które określają jego wizualny oraz funkcjonalny charakter. - Dzięki zainstalowaniu w odpowiednim miejscu popularnych ostatnio, niewielkich kapsułek ledowych, możemy skutecznie wyznaczać konkretne strefy użytkowe oraz podkreślać walory dekoracyjne wybranych przestrzeni – podkreśla Maciej Kędzior z firmy Kobi Light, producenta nowoczesnych systemów oświetlenia. Strumień światła poszczególnych lamp pada precyzyjnie na ściśle określoną powierzchnię, dzięki czemu rozwiązanie takie doskonale sprawdza się w kuchniach, łazienkach, gabinetach czy przedpokojach. Może też stanowić dyskretne podkreślenie pozostałych elementów wystroju innych pomieszczeń, współtworząc z nimi niepowtarzalny nastrój. Nowinki techniczne we wnętrzu nie muszą bowiem oznaczać chłodnego, modernistycznego klimatu. Odpowiednio dobrana ilość, układ, kierunek i barwa źródeł światła to sposób na bardzo indywidualne kreowanie otaczającej przestrzeni, w zależności od jej przeznaczenia i rozmiaru. Niewielkie elementy oświetlenia dają nam tu duże możliwości precyzyjnych zabiegów o wymiarze dekoracyjnym lub po prostu czysto praktycznym.

Estetycznie, wygodnie i oszczędnie
Z walorami praktycznymi bezpośredni związek ma też niewątpliwie troska o to, by komfort i względy estetyczne nie rzutowały za bardzo na stan naszego portfela. Powszechna drożyzna nie ominęła bowiem naszych gospodarstw domowych, gdzie w ciągu 2011 roku ceny energii elektrycznej wzrosły o 6,8% (źr. GUS). Dbając o rodzinny budżet, coraz częściej zwracamy się więc w stronę energooszczędnych źródeł światła, wśród których w ostatnich latach prym wiedzie zdecydowanie technologia ledowa. - Niewielkie lampki LED są niezwykle trwałe i wydajne, a pobierają zaledwie 1,5 W mocy – dodaje Maciej Kędzior z Kobi Light. Dowolność w kształtowaniu mieszkalnych wnętrz idzie zatem w parze ze względami ekonomicznymi. Aranżując dom, pamiętajmy o każdym, nawet najdrobniejszym detalu. Iluminacje skrojone na miarę naszej wizji oraz indywidualnych potrzeb niejednokrotnie określają  charakter wszystkich pozostałych elementów wystroju.© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi