salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2012-03-19

Suszarki łazienkowe ze stali


Firma Atlantic Polska posiada w swojej ofercie kilka modeli grzejników i suszarek łazienkowych wykonanych ze stali. Dwie z nich, tj. suszarki łazienkowe 2012 i Doris posiadają element grzewczy ze stali nierdzewnej INOX, natomiast obudowę ze stali wysokogatunkowej ST 321. Obydwa modele stanowią alternatywę dla drogich i przesadzonych wzorniczo produktów, które bardziej spełniają funkcje rzeźb niż grzejników.
Dziś stal nierdzewna o nazwie INOX kojarzy się gospodyniom domowym z lodówkami, początki jej istnienia datuje się na XIX wiek. Wtedy we Francji odkryto, że mieszanka żelaza i chromu chroni stal przed działaniem kwaśnych substancji. Nazwy stal nierdzewna jako pierwszy użył angielski inżynier Harry Brearley w 1913 r., nazwał tak swój wynalazek, którym było nic innego niż mieszanka żelaza, węgla i chromu. Brearley poddał wymyśloną przez siebie stal działaniom octu oraz soku z cytryny i odkrył, że materiał ten nie rdzewieje. Anglikowi udało się przekonać do nowego wynalazku jednego z producentów noży i tak zaczęła się historia użycia INOXu, tj. od noży po lodówki i grzejniki.

Do produkcji suszarek łazienkowych 2012, jak i Doris użyto dwóch rodzajów stali. Pierwsza z nich, stal nierdzewna INOX posłużyła do stworzenia grzałki nurkowej, natomiast ze stali wysokogatunkowej ST 321 stworzona jest obudowa (pokryta lakierem typu epoxy-polyester w kolorze białym). Obydwa modele posiadają FLUIDE, czyli oleisty płyn grzewczy wewnątrz urządzenia, który odpowiada za szybkie i równomierne rozprowadzenie ciepła, a Doris dodatkowo Ventilo System, czyli wbudowany niezależny wentylator o mocy 1000 W. Dzięki niemu możemy szybko ogrzać łazienkę wówczas, gdy zamierzamy z niej skorzystać, a temperatura powietrza na zewnątrz spada lub po prostu dlatego, że jesteśmy wrażliwi na zimno. Po wykonaniu zadania termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora powracając do normalnego cyklu pracy urządzenia.

Stalowe suszarki łazienkowe do suszenia ręczników od Atlantic Polska mają prosty wygląd i stanowią alternatywę dla drogich i przesadzonych wzorniczo produktów, które przestały spełniać funkcję grzejników i są bardziej rzeźbami kosztującymi kilkanaście tysięcy złotych.

Obydwa modele suszarek łazienkowych pasują do wnętrz nowoczesnych, jak i do łazienek osób, dla których liczy się klasyczna elegancja. Kolor stali INOX dobrze komponuje się z pastelowymi kolorami, które potrafią oddać jego głębię. Przy zakupie baterii łazienkowych należy zwrócić uwagę na ich kształt, aby były geometryczne, mogą być płaskie i kwadratowe. Kabina prysznicowa jak i umywalka powinny być wykonane z kolorowego szkła, również w tonacji pastelowej. Do takiej łazienki najlepiej wybrać chromowane zawieszki do ręczników, a wszystkie przybory takie jak kubek do zębów czy dozownik do mydła winny być szklane.

W przypadku łazienki klasycznej postawmy na taniec czerni z bielą, gdzie kolorów tych nie musimy traktować zupełnie dosłownie, może to być krem z brązem czy też inne kontrastowe, dobrze dobrane kolory, gdzie srebrne elementy wykończenia oraz odpowiednio dobrane oświetlenie dopełnią całości.© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi