salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2012-03-28

Wiona na stole


W końcu dookoła zrobiło się zielono, słoneczniej i cieplej. Przyjazna aura skłania do porządków i zmian. Warto zatem wykorzystać tę pozytywną energię i odświeżyć również wnętrze swojej jadalni i kuchni. Wystarczy, że sięgniemy w tym celu po delikatną, kwiecistą porcelanę, by poczuć wiosenny klimat.Happa znaczy liść
Cóż bardziej może odświeżyć wnętrze, jeśli nie przedmioty inspirowane naturą? Doskonałym dowodem na jest to jest serwis porcelanowy Happa. Już sama nazwa fasonu to po prostu japońskie słowo „liść”. W ten sposób serwis nie tylko sugeruje naśladownictwo występujących w przyrodzie kształtów, ale także subtelną, wschodnią estetykę. Modernistyczna forma naczyń, których brzegi zwężają się z jednej strony i rozchylają z drugiej, przekonywująco imituje swobodny kształt liścia. Urok serwisu tworzy też florystyczna dekoracja „Róża”  wymalowana na czarnym tle. Prostota wyrazu zestawione z finezyjnymi liniami naczyń nadają porcelanowym elementom niebanalnej elegancji.  Natomiast połączenie serwisu z kwiatowym przybraniem stołu, sprawia, że imbryki, filiżanki i talerzyki z serwisu Happa, nabierają charakterystycznej frywolności i doskonale komponują się z naturalną scenerią.

Wiosna, jak za dawnych lat

Wielbiciele elegancji sprzed lat mogą rozsmakować się porannym posiłkiem podanym na porcelanie z kolekcji Lwów. Fason inspirowany jest przedwojennym zestawem, o tej samej nazwie. Cechuje go elegancja i harmonia i  subtelne, melancholijne zdobienia. Ciekawą cechą jest również kształt naczyń, przypominających zaokrąglone kwadraty. Jest to zamierzona zabawa formą, tak charakterystyczna dla przedmiotów w stylu art déco. Nie bez znaczenia są kolory porcelanowych naczyń, delikatny beż i kremowe kwiaty frezji, które tworzą współczesne dekoracje, doskonale zgrywające się z klasycznym fasonem. Dzięki temu, mimo kilkudziesięcioletniej historii, serwis Lwów w dekoracji „Tiramisu” znakomicie pasuje do nowoczesnych wnętrz w ekologicznym stylu.

Świeżo, lekko… Rococo
Wiosna to czas świąt, komunii, ślubów  i jubileuszy, dlatego warto przeglądnąć swoją zastawę stołową pod kątem zbliżających się uroczystości. Wiosenna porcelana nie powinna przytłaczać wystawnością, co jednak nie musi oznaczać rezygnacji z wszelkich zdobień. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem może okazać się klasyczny zestaw z kolekcji Rococo. Czysta biel i delikatne kształty nadają porcelanie wrażenie świeżej, wiosennej lekkości. Z kolei  finezyjne rokokowe ornamenty tworzą wyrafinowane zdobienia, które nie przytłaczają przepychem i doskonale pasują do wiosennej aury. Sekret wiecznej młodości rokokowych form tkwi w ich asymetrii, płynności linii oraz subtelnej zmysłowości. Te właśnie cechy, wtopione w porcelanową biel ćmielowskiej kolekcji nadają posiłkom świąteczny, a zarazem kameralny nastrój. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by rodzinny, uroczysty stół nakryć zastawą inspirowaną estetyką z początku XVIII wieku.

Przyjemna odmiana
Niezależnie od estetyki, którą inspirowane są porcelanowe kolekcje wiosenne – wszystkie łączy wspólny mianownik: delikatność i lekkość formy. Subtelny kształt i linie naczyń sprawiają, że nasza codzienny czy odświętny stół w bezpretensjonalny sposób nabierze wiosennej świeżości.
© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi