salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2012-04-05

Kawa we włoskim stylu


Nowy, ciśnieniowy ekspres kapsułkowy Electrolux Favola A Modo Mio powstał w wyniku współpracy firm Lavazza i Electrolux. Urządzenie ma elegancki, skandynawski wygląd, a przygotowana kawa smakuje jak w prawdziwej włoskiej restauracji. Ekspresy Electrolux Favola A Modo Mio otrzymały nagrodę „Plus X Award 2011” w kategorii „Najlepszy Produkt Roku”. Urządzenia zostały również wyróżnione za wysoką jakość, wzornictwo i łatwość obsługi. Od marca 2012 ekspresy Electrolux Favola A Modo Mio są dostępne na polskim rynku.
Każdy zasługuje na pyszną, włoską kawę o poranku, która równie wyjątkowo smakuje w południe lub wieczorem. Tylko jak przygotować prawdziwe włoskie espresso bez wychodzenia z domu? Dzięki kapsułkowej technologii ekspresu A Modo Mio oraz unikalnej kawie Lavazza, oryginalny, włoski napój z pyszną pianką jest dostępny na wyciągnięcie ręki, a próżniowe zamknięcie kapsułki jest gwarancją świeżości i niepowtarzalnego aromatu przygotowywanej kawy. Osoby pijące kawę z mlekiem, np. latte lub cappuccino, również docenią nowe ekspresy ciśnieniowe Favola A Modo Mio. Dzięki nim można spieniać dowolny rodzaj mleka (tłuste, odłuszczone, skondensowane lub tworzące gęstą pianę specjalne mleko dla barystów). Wybór zależy od naszych upodobań smakowych. Mleko w proszku stosowane w niektórych systemach kapsułkowych dostępnych w Polsce, nie jest już jedynym rozwiązaniem dla smakoszy kaw mlecznych. Ekspres Electrolux Favola A Modo Mio działa szybko i jest łatwy w obsłudze. Zastosowanie kapsułek eliminuje potrzebę użycia kawy mielonej lub filtrów, co dodatkowo ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

115 lat doświadczenia w parzeniu kawy
Lavazza ma ponad 115 lat doświadczenia w parzeniu kawy. Firma jest światowym liderem w kategorii espresso. Co roku na świecie pije się ok. 14 miliardów filiżanek Lavazzy.
Od 21 lat Lavazza tworzy również kawy w kapsułkach. Dla ekspresów A Modo Mio Favola zostały starannie wybrane najlepsze gatunki kaw. Każda kapsułka zawiera optymalną ilość kawy, czyli 7,5 g. Woda pod ciśnieniem 15 bar o temperaturze 80°-95°C jest przepuszczana przez kapsułkę i wydobywa z niej aromatyczne, pyszne espresso. Lavazza oferuje szeroki wybór kapsułek odpowiadający zróżnicowanym gustom klientów. Na rynku dostępnych jest osiem rodzajów kaw w kapsułkach, od bardzo łagodnych Dolcemente po bardzo intensywne i mocne Divinamente. Dostępne są również kapsułki z kawą bezkofeinową.

Skandynawskie wzornictwo
„Skandynawskie wzornictwo polega na znalezieniu idealnej równowagi pomiędzy formą i funkcjonalnością, doznaniami estetycznymi i praktycznym zastosowaniem. Łatwo jednak zaburzyć tę harmonię.” – mówi Henrik Otto, Electrolux Senior Vice President Global Design. „Podobnie jest z idealnym espresso, którego przygotowanie nie powinno trwać więcej niż 25-30 sekund. Trzeba również pamiętać o odpowiedniej ilości kawy. Jakiekolwiek odstępstwa od tych zasad spowodują, że przygotowywany napój nie będzie idealny. Nasza współpraca z firmą Lavazza i stworzenie ekspresu Favola jest odpowiedzią na poszukiwanie perfekcyjnego smaku espresso.” – dodaje Henrik Otto.

Kompaktowe ekspresy do kawy Favola są dostępne w sześciu, eleganckich kolorach. Wszystkie modele są wyposażone w dyszę pary, dzięki której możemy przygotować kawę, którą lubimy najbardziej - espresso, cappuccino lub latte macchiato.

Ekspresy Electrolux Favola A Modo Mio otrzymały prestiżową, międzynarodową nagrodę Plus X Award 2011 w kategorii „Najlepszy Produkt Roku”. Urządzenia zostały wyróżnione również za wysoką jakość, wzornictwo i łatwość obsługi. Od marca 2012, także polscy konsumenci mogą cieszyć się smakiem kawy w prawdziwie włoskim stylu.

© 2004 - 2022 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi