salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2014-10-07

Dlaczego warto stawiać na domy z użytkowym poddaszem?


Domy parterowe z użytkowym poddaszem są dziś bardzo popularne pośród mieszkańców naszego kraju i możemy być pewni, że w najbliższej przyszłości ich popularność dalej będzie rosła. Nie ma w tym nic dziwnego, bo mają one mnóstwo zalet.Dom na małej działce
Zacznijmy od tego, że domy z użytkowym poddaszem zazwyczaj wznosimy na działkach o niewielkich gabarytach, gdzie niemożliwe jest postawienie domu parterowego. Wówczas dom z poddaszem jest jedyną rozsądną opcją.

Mniejszy koszt
Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że na ogół tego typu budynki są tańsze od typowych domów parterowych. Przede wszystkim jest tak dlatego, że o wiele mniej materiału musimy w tym wypadku zużyć na dach. Poza tym jak już zresztą wspomnieliśmy przeważnie stawia się je na mniejszych działkach, a to oznacza, że koszt zakupu takich działek także jest zdecydowanie mniejszy.

 Wyraźny podział na strefy
To co rzuca się nam w oczy przy domach parterowych z użytkowym poddaszem to podział na strefę dzienną i nocną. Sypialnia i łazienki znajdują się tutaj na górze. Dół zajmuje natomiast strefa dzienna z łazienką, kuchnią, salonem, holem czy pomieszczeniem gospodarczym. Takie projekty domów oferuje Państwu między innymi pracownia Dobre Domy, która jest jedną z najbardziej uznanych tego typu firm na polskim rynku, tworzącą projekty:

Skosy i ścianki
Decydując się na taki budynek musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na skosy i wysokość ścianki kolankowej, która nie powinna przekraczać 110 centymetrów. Niemniej jednak nie może też być niższa niż 90 cm.

Oświetlenie
Bardzo ważne przy domach z użytkowym poddaszem jest odpowiednie oświetlenie pomieszczeń znajdujących się na piętrze. Jeśli chcemy, aby komfort użytkowania był na wysokim poziomie musimy postawić na właściwe okna. W tym miejscu najlepiej jest o pomoc zwrócić się do specjalistów, którzy udzielą nam wparcia w kwestii wyboru właściwych okien. Przykładowo dobrym rozwiązaniem będą okna połaciowe, które znakomicie sprawdzają się na poddaszach. Ostateczna decyzja należy jednak zawsze do klienta. © 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi