salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2014-10-13

Jak wybrać projekt domu?


Własny dom to marzenie niemal każdego z nas i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jednak zanim przystąpimy do jego realizacji musimy zgromadzić odpowiednie środki finansowe, a następnie wybrać właściwy projekt. I to właśnie tą kwestią się tutaj zajmiemy. Na co więc zwrócić uwagę podczas selekcji projektów domu?Ogromny wybór
Obecnie na rynku znajduje się kilkanaście tysięcy projektów domów, a zaznaczmy, że z każdym rokiem ta liczba się zwiększa. W takiej sytuacji oczywiste jest to, że wybór tego jedynego nie będzie łatwym zadaniem. Zazwyczaj dokonując wyboru kierujemy się ogólnym wyglądem domu, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Ładny nie zawsze oznacza funkcjonalny, a to przecież właśnie jego funkcjonalność jest tutaj najważniejsza.

 Powierzchnia i pomieszczenia
Wybudować duży dom to jedno. Nawet jeśli pomimo ogromnych nakładów finansowych nam się to uda, musimy mieć na uwadze to, że w przyszłości będziemy go przecież musieli jeszcze utrzymać. Wielu z nas o tym nie myśli i tym samym już na starcie popełnia podstawowy błąd.

Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiedniej liczbie pomieszczeń. I w żadnym razie nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o kuchni, łazienkach, salonie czy sypialniach. Przecież w domu powinno być kilka innych pomieszczeń, które spełniają ważne role. O czym mowa? A chociażby o kotłowni, spiżarniani czy garderobie. Niezbędne jest też jakieś pomieszczenie gospodarcze.

Poza tym musimy zdecydować, czy nasz dom będzie miał użytkowe poddasze, czy też nie. Na te z pewnością warto się zdecydować, kiedy powierzchnia placu nie jest zbyt wielka. Wówczas domy z użytkowym poddaszem sprawdzają się znakomicie.

Właściwy wykonawca 

Zastanowić się też trzeba nad odpowiednim wykonawcą projektu. Najlepiej jest stawiać na firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, które cieszą się dobrą opinią klientów. Do takich na pewno zaliczymy pracownię Dobre Domy, która tworzy projekty domów:

Wybierając tego wykonawcę możemy być pewni, że w nasze ręce trafi projekt, w którym zadbano o każdy szczegół. © 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi