salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2015-02-12

Ubezpiecz swoje mieszkanie świadomie. Uważaj na kruczki w umowie


Zaniżona suma ubezpieczenia, niepełna ochrona przed zalaniem i brak odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim to prawdopodobnie trzy największe błędy, jakie możesz popełnić podpisując polisę na mieszkanie.Zapoznaj się z OWU polisy mieszkaniowej

Zalanie mieszkania zalaniu nierówne

Pamiętaj, że OWU są indywidualnymi ustaleniami towarzystwa ubezpieczeń. Pod pojęciem zalania mogą kryć się różne zdarzenia losowe, tj. nie tylko wyciek wody, który jest efektem awarii sieci kanalizacyjnej lub uszkodzenia sprzętu AGD.

Dobra polisa mieszkaniowa powinna chronić cię także przed szkodami powstałymi w wyniku:

  • gwałtownych opadów atmosferycznych,
  • przeprowadzonej akcji ratowniczej (np. podczas pożaru),
  • cofnięcia się ścieków z kanalizacji.

Przed podpisaniem umowy upewnij się, że ochrona jest dostosowana do twoich indywidualnych potrzeb mieszkaniowych.

–        Z towarzystwem ubezpieczeniowym możesz negocjować także warunki indywidualne, np. włączyć do polisy niestandardowe okoliczności takie jak: zalanie w wyniku wycieku wody z łóżka wodnego lub akwarium – czytamy w poradniku mieszkaniowym Comperia.pl.

Pilnuj ostatecznej sumy ubezpieczenia

Nie traktuj polisy mieszkaniowej jako zbędnego, wymuszonego wydatku. To prawda, że im wyższa wartość sumy ubezpieczenia, tym więcej zapłacisz za składkę, ale i szansa, że ewentualne szkody z tytułu zdarzeń losowych będziesz mógł w całości pokryć z wypłaconego odszkodowania.

Pamiętaj, że tanie ubezpieczenie to niekonieczne te, które będzie w pełni chroniło twoje interesy. Nie bagatelizuj ryzyka i nie ubezpieczaj nieruchomości na wartość niższą niż rynkowa.

Sprawdź, jakie okoliczności obniżą twoją składkę

W ogólnych warunkach ubezpieczeniowych szukaj pozycji, które pozwolą ci na optymalizację składki ubezpieczeniowej. Drzwi antywłamaniowe i prosty alarm z powiadomieniem SMS to koszt przynajmniej kilku tys. złotych, ale dzięki nim oszczędzisz rocznie nawet ok. 30% na polisie w perspektywie 3 do 5 lat.

W żadnym razie nie manipuluj danymi, które podajesz agentowi. Brak odpowiednich zabezpieczeń określonych podczas podpisywania umowy będzie powodem, dla którego towarzystwo ubezpieczeniowe uchyli się od odpowiedzialności za powstałą szkodę.© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi