salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2016-02-29

Pilarka spalinowa – sprzęt nie tylko dla zawodowców


Pilarka spalinowa to bardzo uniwersalne urządzenie. Z jej pomocą można nie tylko pociąć drzewo do domowego kominka, ale także zadbać o porządek w przydomowym ogrodzie. Jeśli zaś wybierzemy profesjonalną pilarkę z dłuższą prowadnicą i większą mocą, możemy nią zrobić praktycznie wszystko.Spalinowe pilarki uniwersalne

W ofercie wielu firm zajmujących się produkcją narzędzi ogrodniczych znajdziemy zarówno pilarki profesjonalne, przeznaczone głównie do trudnych prac w lesie, jak i pilarki o charakterze uniwersalnym, doskonale nadające się do lekkich prac w przydomowym ogrodzie czy warsztacie. Tego rodzaju pilarki charakteryzują się łatwością obsługi i serwisowania. Do ich obsługi nie potrzeba specjalnych umiejętności. Na przykład uniwersalne pilarki Husqvarna wyposażone są w napinacz piły łańcuchowej, który nie wymaga użycia specjalnych narzędzi. Został tak skonstruowany, aby z tą czynnością poradził sobie nawet amator, który nie miał dotychczas do czynienia z tego rodzaju sprzętem. Ponadto pilarki uniwersalne przy zachowaniu wszelkich standardów, gwarantują absolutne bezpieczeństwo i higienę pracy. Są lekkie i ciche, co z kolei zapewnia duży komfort pracy.

Pilarki Husqvarna – wydajność i ergonomia pracy

Uniwersalne pilarki Husqvarna to narzędzia o szerokim polu zastosowań. Firma oferuje duży wybór pilarek o różnej mocy i długości prowadnicy. Właściwie każdy znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie. Każda pilarka spalinowa w tym segmencie została tak skonstruowana, aby jej obsługa nie sprawiała problemu osobom bez większego doświadczenia. Zastosowano w nich wiele innowacyjnych rozwiązań zwiększających wydajność i ergonomię pracy. Na przykład Air Injection to system oczyszczania powietrza wykorzystujący siłę odśrodkowa wentylatora. Dzięki temu praca pilarki jest bardzo płynna, a sama eksploatacja zdecydowanie tańsza – rzadsza wymiana filtra oraz mniejsze zużycie paliwa. Technologia X-Torq® odpowiada za zmniejszoną emisję zanieczyszczeń, co sprawia, że pilarki spełniają najostrzejsze normy w zakresie ochrony środowiska.

W uniwersalnych pilarkach zastosowano także zespoloną dźwignię wyłącznika zapłonu oraz pompkę paliwa ułatwiającą uruchamianie pilarki. Nie potrzeba dużej siły, aby ją uruchomić. Z kolei przeźroczysty wskaźnik umożliwia pełną kontrolę poziomu paliwa. Pomyślano praktycznie o wszystkich szczegółach, zatrzaskowe korki wlewu paliwa można łatwo zamykać i otwierać przy napełnianiu.

Jeśli zaś chodzi o komfort pracy, to każda pilarka posiada optymalnie wyprofilowany i amortyzowany uchwyt. Ponadto zastosowano tutaj innowacyjny system pochłaniania drgań, w którym uchwyty są izolowane od silnika za pomocą stalowych sprężyn. Dzięki czemu długotrwałe posługiwanie się pilarką nie męczy, a sama praca staje się czystą przyjemnością. Wszystkie pilarki odznaczają się solidną konstrukcją. Dzięki zastosowaniu starannie zaprojektowanych i przetestowanych podzespołów, pilarki Husqvarna są wyjątkowo wytrzymałe na wieloletnie trudy użytkownika.

Uniwersalna pilarki spalinowe to narzędzia przeznaczone głównie dla wymagających amatorów. Idealne dla stolarzy, sadowników i majsterkowiczów. Przy minimalnym wysiłku oferują maksimum możliwości.© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi