salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2016-02-29

Nowoczesna kuchnia, piękna i ekologiczna


Projektanci otaczających nas przedmiotów dwoją się i troją, by efekty ich pracy cieszyły oko estetów, a przy tym spełniały współczesne standardy związane z ekologią i ekonomią. Te zasady rządzą również projektami dotyczącymi urządzeń kuchennych. Tu kładzie się nacisk nie tylko na piękno i oszczędność energii, ale także na zdrowie użytkowników. Te wszystkie kryteria zostały uwzględnione przez twórców naczyń Philipiak.Estetyka wykonania naczyń Philipiak

Naczynia Philipiak są projektowane zgodnie z nowoczesnymi trendami. Jedna z serii garnków została nazwana klasyczną i istotnie, desing naczyń łączy w sobie prostotę i elegancję. Projektant zachował klasyczną formę garnków, bez dodatkowych (wydaje się, zbędnych w tym przypadku) zdobień. Naczynia są wykonane ze szlachetnej stali oraz szkła. Elementy, które wyróżniają tę serię naczyń to uchwyty. Są one wykonane z materiału przypominającego drewno. Ta seria to mistrzowskie połączenie klasyki i elegancji.

Z serią Philipiak Clasic kontrastuje modernistyczne wzornictwo naczyń Philipiak Idisegno. Ta seria naczyń została zachowana w duchu minimalizmu. Całkowicie prosta forma naczyń została podkreślona przez użycie do ich wykonania tylko jednego rodzaju materiału. Te naczynia idealnie komponują się z nowoczesnym meblami kuchennymi. Uzyskujemy w ten sposób wrażenie nieskazitelnego porządku,

Ergonomia naczyń

Naczynia Philipiak zostały zaprojektowane tak, by ich użytkowanie nie sprawiało żadnych, nawet najmniejszych trudności. Uchwyty są obszerne, tak, by nawet męska dłoń mogła swobodnie utrzymać naczynie. Rewelacyjnym rozwiązaniem są uchwyty „click- clack” zastosowane w serii naczyń Philipiak Click Clack. Ta propozycja pozwala na dobór potrzebnych w danej chwili elementów, takich jak małe lub duże uchwyty, przyssawki oraz stalowe misy różnych rozmiarów.

Oszczędność energii

Dla osób przykładających dużą wagę do ekologicznego trybu życia, z pewnością dużą zaletą jest oszczędność energii, jaką zapewniają naczynia Philipiak. Przede wszystkim, są one przystosowane do przygotowywania posiłków na kuchenkach indukcyjnych. Oznacza to sporą oszczędność energii (w stosunku do ceramicznych kuchenek to ok. 20% niższe zużycie prądu).

Wspominając o kuchenkach indukcyjnych, warto dodać, że to bardzo bezpieczne urządzenie (płyta nie pracuje, jeśli nie zostanie na niej umiejscowiony garnek przeznaczony do indukcji).

Indukcyjne naczynia Philipiak mają jeszcze jedną zaletę, która ogranicza pobór energii. Można skorzystać z kombinacji gotowania w systemie wieżowym. Na duży garnek nakładamy naczynie o mniejszej średnicy, (np. naczynie do gotowania na parze, średnie naczynie, krążek redukcyjny i tarkę) i gotujemy jednocześnie kilka produktów.Tę cechę bardzo chwalą sobie użytkownicy naczyń. To spora oszczędność nie tylko energii, ale i cennego czasu, którego wszyscy mamy tak mało.

Zdrowy styl życia z garnkami Philipiak

Ostatnim, a zarazem najistotniejszym aspektem, którego nie sposób pominąć jest dbałość o nasze zdrowie. Naczynia Philipiak umożliwiają przygotowywanie potraw z użyciem niewielkiej ilości wody lub gotowanie na parze. To pozwala na zachowanie wszelkich wartości odżywczych zawartych w pokarmach. Inną zaletą jest ograniczenie ilości soli używanej do wzmacniania smaku potraw, gdyż gotowanie w tych naczyniach sprawia, iż produkty użyte do przygotowania posiłku zachowują swój naturalny smak, nie ma potrzeby dodatkowego wzbogacania ich niezdrowymi dodatkami. Dania przyrządzone w ten sposób są więc nie tylko pożywne i pełnowartościowe, ale także bardzo smaczne.© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi