salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2016-03-30

Wybierz zlewozmywak na miarę swoich potrzeb


Są takie rzeczy, bez których nie jesteśmy sobie wyobrazić kuchni z prawdziwego zdarzenia. Zlewozmywaki niewątpliwie znajdują się na czele tej listy. Co więcej, stanowią one już nie tylko praktyczny element wyposażenia, ale zyskują umiejętność nadawania wnętrzu unikatowego charakteru.W czasach, w których ciężkie, żeliwne i mało estetyczne pierwowzory zlewozmywaków kuchennych sukcesywnie odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują coraz to bardziej wymyślne zlewozmywaki o różnych kształtach i kolorach, możemy puścić wodze fantazji i uczynić je pierwszoplanowymi bohaterami naszych kuchennych blatów. Mnogość wariantów ma jednak to do siebie, że łatwo się w niej zagubić. Dlatego przed zakupem wymarzonego zlewu, warto zwrócić uwagę nie tylko na estetykę jego wykonania, ale również na praktyczność zastosowania konkretnego modelu.

Jedna komora, a może dwie?

Masz małą kuchnię w aneksie, a może wielki salon do gotowania? Korzystasz ze zmywarki, a może preferujesz ręczne zmywanie? Mieszkasz sam, a może z wieloosobową rodziną? Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci dokonać wyboru najlepszego dla Ciebie zlewozmywaka kuchennego. W ofercie sklepów czekają na Ciebie zlewy jednokomorowe, 1,5-komorowe, dwukomorowe, a nawet 2,5 komorowe. Dzięki temu z łatwością wybierzesz taki, który sprosta stawianym przez Ciebie wymaganiom.

Zlewozmywak z jedną komorą w zupełności wystarczy osobom, które mieszkają same lub zwyczajowo korzystają z umywalki. Świetnym rozwiązaniem w takim przypadku będzie także wersja 1,5-komorowa, czyli zlewozmywak jednokomorowy z dodatkową komorą pomocniczą, która sprawdzi się idealnie przy płukaniu owoców lub szybkim myciu sztućców. Brak miejsca na suszarkę w szafce rozwiążą zaś zlewozmywaki kuchenne jednokomorowe z ociekaczem.

W rodzinnym domu warto zarezerwować miejsce na większy zlewozmywak kuchenny dwukomorowy, który umożliwi wygodne umycie większej ilości naczyń. Ten wariant zlewu może być wyposażony w dwie komory różnych rozmiarów lub jednakowe. Wówczas bez problemu możesz poświecić jedną część zlewozmywaka na mycie naczyń, a drugą na ich płukanie.

Nakładany, wbudowany czy podwieszany?

Przed zakupem zlewozmywaka kuchennego większość osób ma klarowną wizję jego kształtu. Jednym do wystroju kuchni pasuje zlew okrągły, innym prostokątny, a jeszcze innym taki w nieregularnym kształcie litery L. Przed rozpatrzeniem tych designerskich koncepcji warto poświęcić chwilę czasu i zadecydować o rodzaju montażu zlewozmywaka kuchennego.
Najpopularniejsze zlewy to te wbudowywane w blat. Nakłada się je od góry na wycięty wcześniej otwór w blacie. Do wyboru mamy również zlewozmywaki nakładane na szafkę, a także montowane od dołu i podwieszane pod blat kuchenny. Ten ostatni rodzaj pozwala użytkownikom swobodnie dopasować układ poszczególnych komór do swoich potrzeb.

Pamiętaj, że decyzja o zakupie zlewozmywaka kuchennego nie powinna być podejmowana pod wpływem chwili. Z tego rodzaju sprzętu będziesz korzystać praktycznie codziennie, dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na zastanowienie się, który rodzaj sprawdzi się najlepiej w Twoim domu. Jeśli nie masz pewności, który model zapewni Ci największy komfort użytkowania, nie wahaj się zapytać o pomoc eksperta. Firmy, które specjalizują się w dystrybucji zlewozmywaków kuchennych, takie jak zlewozmywak-kuchenny.pl, jak nikt inny znają się na specyfice poszczególnych modeli produktów i z pewnością fachowo doradzą Ci, jakiego wyboru powinieneś dokonać.© 2004 - 2022 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi