salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2016-05-18

Najlepsze garnki - niezastąpione w nowoczesnej kuchni


Zwykło się mówić, że dobry kucharz z niczego jest w stanie przyrządzić wyśmienitą potrawę. Być może to prawda. Jednak nie tylko to, co kucharz przyrządza, jest istotne. Równie, a może nawet bardziej, ważne jest, w czym przyrządza. Dobry garnek czy patelnia to więcej niż połowa sukcesu.Nowoczesna kuchnia to nie tylko sterowana elektronicznie płyta indukcyjna, szafki wykonane zgodnie z najnowszym designem, wielofunkcyjna wyspa czy oświetlenie zgodne z porą dnia i nastrojem pani domu. Nowoczesna kuchnia to także nowoczesne garnki, które znacząco ułatwiają i przyspieszają gotowanie, a przy tym ich wygląd w pełni zaspokaja poczucie estetyki najbardziej nawet wybrednego architekta wnętrz.

Najlepsze garnki wykonane są z wysokogatunkowej szlachetnej stali nierdzewnej. Brzmi to może nieco snobistycznie, ale ma niebagatelny wpływ na jakość i smak przyrządzanych potraw. Stal szlachetna odporna jest na niszczące działanie wysokiej temperatury, nie ulega korozji, trudno ją uszkodzić mechanicznie (wgniecenia, zniekształcenia, odpryski). Ideałem są garnki, które mają wbudowany termometr, a po osiągnięciu przez daną potrawę wymaganej do jej przyrządzenia temperatury, informują o tym sygnałem dźwiękowym.

Wykończenie garnków to nie tylko kwestia wizualna. Istotne jest, by najlepsze garnki miały plastikowe wykończenia na uchwytach zarówno przy garnkach, jak i przykrywkach. Znacznie ułatwia to manipulowanie nimi, eliminując jednocześnie ryzyko poparzenia. Dobrej jakości garnki mają uchwyty ergonomiczne, niby drobiazg, ale niezwykle istotny w codziennym użytkowaniu.

Dlaczego najlepsze garnki nadają potrawom szlachetnego smaku? Wynika to w dużej mierze z faktu, iż zostały wykonane z wysokogatunkowej stali, zapobiegającej przywieraniu i przypalaniu. Grube ścianki i dno garnka zapewniają stałe i równomierne rozprowadzanie ciepła, jednocześnie zapobiegając jego utracie.

Garnek garnkowi nierówny nie tylko pod względem jakości wykonania i stylistyki, ale także objętości. Idealne rozwiązanie to zestaw najlepszych garnków od renomowanego producenta. W takich zestawach można wkładać jeden garnek w drugi, co znacząco oszczędza miejsce w szafce. W zestawie garnków powinny znajdować się oczywiście nie tylko różnej wielkości garnki, ale także rondelki i patelnie. Nie może zabraknąć przykrywek. Ideałem jest, gdy zestaw zawiera także naczynie do gotowania na parze. Potrawy przygotowywane w ten sposób uznawane są za najzdrowsze.

Przy wszystkich powyższych zaletach nie można nie wspomnieć, iż najlepsze garnki mają gros funkcji oszczędnościowych. Nie tylko znacznie skracają czas gotowania, oszczędzając tym samym czas kucharza, ale również oszczędzają energię elektryczną bądź gazową, w zależności od rodzaju używanej kuchni. Nowatorskim, ale coraz powszechniejszym rozwiązaniem, jest gotowanie wieżowe, czyli ustawianie na sobie coraz mniejszych garnków. W ten sposób można przygotowywać potrawy w kilku garnkach jednocześnie, korzystając z jednego źródła ciepła.© 2004 - 2022 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi