salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2016-07-22

Oświetlenie schodów LEDIX


Odpowiednie oświetlenie schodów zapewni nam nie tylko bezpieczeństwo, ale i podkreśli ich indywidualny urok. Produkty LEDIX to estetyczne i eleganckie oprawy schodowe, natynkowe i podtynkowe wykonane ze stali nierdzewnej. Oświetlenie schodów stworzy wspaniały efekt wizualny, zwłaszcza po zmroku, dodając wnętrzu nastroju i zapewniając bezpieczne poruszanie się pomiędzy pomieszczeniami. Oprawy można dobrać kolorystycznie do schodów lub ścian. Najpopularniejszymi oprawami schodowymi są te w kolorze aluminium, grafitu czy starego złota.Schody idealnie podkreślone

Właściwie dobrane oświetlenie schodów sprawi, że materiał z którego są wykonane (najczęściej naturalne drewno), będzie prezentował się jeszcze szlachetniej.

Oprawy wpuszczane

Jeśli decydujemy się na oprawy wpuszczane, musimy zwrócić uwagę na to, by światło ulegało naturalnemu rozproszeniu i było skierowane w dół. Dzięki temu unikniemy efektu oślepienia podczas wchodzenia i schodzenia ze schodów. Światło oczywiście musi być stonowane. Zbyt intensywne będzie nas tylko niepotrzebnie razić i nie stworzy przytulnej, miękkiej poświaty.

Oświetlenie schodów z czujnikiem ruchu

Oprawy schodowe występują w wersji ze zintegrowanym czujnikiem ruchu oraz z funkcją wyłącznika zmierzchowego. Światło zapala się, gdy czujnik wykryje nasz ruch, a w pomieszczeniu będzie panował już zmrok.  

Oprawy schodowe z diodami LED RGB

Oprawy schodowe z oświetleniem LED RGB  do montażu natynkowego to innowacyjny sposób na aranżację dowolnym kolorem. Dzięki specjalnemu sterownikowi, uzyskamy możliwość wyboru koloru światła, a dzięki specjalnym programom automatycznym – kolory mogą zmieniać się skokowo bądź w sposób płynny przechodzić jeden w drugi.


O czym pamiętać, decydując się na oświetlenie schodów?


  • Światło z opraw schodowych powinno być znacznie bardziej dyskretne niż na przykład górne lub boczne oświetlenie korytarza bądź wnętrza, w którym znajdują się schody.

  • Oprawy oświetleniowe powinny zapewnić doskonałe widzenie każdego ze stopni- strumień światła powinien skierowany być właśnie na nie.

  • Oprawy oświetleniowe muszą być tak zaprojektowane i umieszczone, aby nie spowodować rażenia w oczy osoby wchodzącej lub schodzącej ze schodów.

  • Warto zastosować oprawy z czujnikiem ruchu oraz wyłącznikiem zmierzchowym.Więcej o oprawach schodowych na stronie producenta: http://zamel.pl/ © 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi