salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2017-04-24

Ogrody wertykalne - najnowszy trend w Twoim ogrodzie!


Kto nie lubi wypoczywać w otoczeniu zielonej przestrzeni? Niestety, ale nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie dużego ogrodu, w którym można nacieszyć się trawą oraz kwiatami. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu, które staje się prawdziwym hitem nie tylko w ogrodach prywatnych!Dużo zieleni w małym ogrodzie

Problemem małych ogrodów jest brak miejsca na posiadanie dużej ilości zieleni, ale wcale nie oznacza to, że trzeba z takich prostych przyjemności rezygnować. Prostym, ale też bardzo nietypowym rozwiązaniem tego problemu, jest ogród pionowy, nazywany także wertykalnym. Czym jest taki ogród i dlaczego warto go posiadać?

Ogrody wertykalne to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która chce postawić na bardzo ciekawą ozdobę swojej wewnętrznej, jak i zewnętrznej przestrzeni, lub po prostu ma niewiele miejsca na klasyczny ogród. Wertykalny ogród składa się ze specjalnie przygotowanej ściany, która wypełniona może być roślinami, takimi jak zioła, kwiaty, mech albo zwykła trawa. Ogród wertykalny jest doskonałym rozwiązaniem problemów z brakiem miejsca. Ściankę z roślinami możesz zamontować na tarasie lub nawet na balkonie w mieście - będziesz cieszyć się bliskością zieleni, bez konieczności posiadania ogromnego trawnika!


Zalety ogrodów wertykalnych

To rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim nie zajmuje wiele miejsca, więc chętnie wykorzystywane jest przez właścicieli niewielkich ogrodów, ale też ogródków piwnych czy restauracji. W końcu każdy lubi odpoczywać w towarzystwie zieleni! Do tego ogrody pionowe są bardzo nietypowe, a wykonać z ich pomocą można przeróżne kompozycje. Dzięki temu mogą stać się naprawdę ciekawą, przyciągającą zainteresowanie ozdobą miejsc publicznych. Wykonać można z ich pomocą także żywe obrazy, składające się na przykład z mchu i drewnianej konstrukcji.


Ogród w Twoim domu

Ogromną zaletą ścian z roślinami jest możliwość zamontowania ich także wewnątrz pomieszczeń. Relaksujesz się w towarzystwie zieleni, ale chcesz się nią cieszyć przez cały rok? Możesz mchem lub trawą pokryć całą ścianę w sypialni lub w salonie! Dzięki temu możesz cieszyć się obecnością natury dosłownie na wyciągnięcie ręki. Co więcej, nie wszystkie rodzaje roślin wymagają regularnego podlewania, ponieważ niektóre rodzaje zielonego mchu są poddawane procesowi stabilizacji, dzięki któremu nie muszą być podlewane, a zachowują swój piękny, naturalny wygląd. Z kolei inne konstrukcje zaopatrzone są w odpowiednią pompkę, która dawkuje wyliczoną ilość wilgoci i pozwala utrzymać rośliny w świetnym stanie!

© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi