salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2017-05-24

Pomysł na remont łazienki: odpływ liniowy i płyta prysznicowa


Twoja łazienka woła o remont, a Tobie brakuje inspiracji? Szukasz czegoś nowego, ale nie chcesz wydawać wszystkich oszczędności? Oto kilka rozwiązań, dzięki którym przemienisz ją w modne i funkcjonalne wnętrze bez nadszarpywania domowego budżetu.Płyta prysznicowa ukryta w posadzce

Niezależnie od wielkości łazienki kabina prysznicowa bez brodzika zawsze jest udanym pomysłem. Nie tylko optycznie powiększa pomieszczenie, ale też pozwala na większą swobodę ruchu (np. dzięki składanym ściankom kabiny). Sama budowa jest prosta, ale wymaga sprawdzonych materiałów.

Płyta prysznicowa Steigner to wytrzymały brodzik podpłytkowy, który montuje się w posadzce i przykrywa płytkami lub mozaiką. Różnorodność modeli pozwala na dopasowanie brodzika do potrzeb, a każdy z nich jest kompatybilny z odpływem liniowym, punktowym lub ściennym. Powierzchnia płyty jest już wyprofilowana. Spad o wartości 2,5% sprawia, ze woda spływa bezpośrednio do odpływu, nie rozlewając się po całej podłodze. A skoro jesteśmy przy odpływach…

Hit ostatnich lat: odpływ liniowy

Mimo że na rynku istnieje wiele typów odpływów, jeden z nich aktualnie podbija serca Polaków. Odpływ liniowy, bo o nim mowa, to ostatnio niekwestionowany bestseller. Jego prosta forma i ozdobna maskownica udowadniają, że dzisiaj każdy element w łazience powinien być estetyczny i starannie dopasowany do aranżacji wnętrza.

Odpływ liniowy marki Steigner to wysokiej jakości odwodnienie wykonane ze stali nierdzewnej. Do wyboru są dwa modele różniące się syfonem (SDR90 – metalowy bez możliwości obrotu, SDR360 – plastikowy z możliwością obrotu o 360° wokół własnej osi). Każdy z nich jest dostępny z jednym z sześciu do wyboru wzorów maskownic, dlatego dopasowanie odpływu do stylizacji łazienki to proste i przyjemne zadanie. Niezależnie od wybranego rozmiaru i maskownicy odwodnienie liniowe Steigner odprowadza wodę z prędkością 36 l/min.

Skuteczna bariera - próg akrylowy

Jeśli wciąż obawiasz się, że pomimo wyprofilowanego podłoża i odpływu, woda wciąż będzie zalewać podłogę, przyda Ci się pewien niepozorny, ale skuteczny element. Próg akrylowy to dodatkowa ochrona przed wylewaniem się wody poza granice prysznica. Ta przezroczysta listwa jest efektywna i nie zaburza aranżacji łazienki.

Próg jest wyposażony w cienką warstwę kleju, który ułatwia jego montaż - wystarczy go przykleić do oczyszczonej i suchej powierzchni, a następnie pozostawić ok. 48 h do całkowitego wyschnięcia.

Hydroizolacja łazienki to podstawa

Strefa kąpielowa (i inne miejsca narażone na kontakt z wilgocią) powinna być pokryta wodoodporną powłoką. Do jej stworzenia przyda się mata uszczelniająca i folia w płynie. Newralgiczne miejsca, takie jak narożniki, kąty, okolice przyłączeń, zabezpiecz narożnikami i mankietami uszczelniającymi. Tak zabezpieczone podłoże nie ma kontaktu z wodą, tym samym jest chronione przed rozwojem grzyba i zawilgoceniem. Wszystkie materiały do hydroizolacji łazienki wraz z instrukcją montażu znajdziesz w sklepie internetowym Jumbo Shop.

Remontuj z Jumbo Shop!

Płyta prysznicowa, odpływ liniowy i próg akrylowy to sprawdzone połączenie przy budowie kabiny prysznicowej bez brodzika, a hydroizolacja łazienki uchroni Cię przed kolejnym szybkim remontem. Z takim zestawem możesz rozpocząć renowacje łazienki, która nie zrujnuje ani Twoich nerwów, ani portfela. © 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi