salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2017-09-12

Remont łazienki - od czego zacząć?


Każdy kto kiedykolwiek miał styczność z remontem wie doskonale, ile trzeba czasu i pieniędzy, żeby osiągnąć pożądany efekt. Łazienka jest jednym z takich pomieszczeń, które pochłaniają mnóstwo funduszy, a przy tym samo przygotowanie pomieszczenia i położenie płytek trwa dużo dłużej, niż zwykłe pomalowanie ścian lub przyklejenie tapet, tak jak to sprawa ma się np. w salonie. Uważasz, że nadeszła pora by wyremontować łazienkę? Sprawdź, co powinieneś zrobić najpierw.Aranżacja łazienki – nie taka prosta jak nam się wydaje

Odnosisz przekonanie, że urządzanie łazienki to prawdziwa bułka z masłem? Już chwilę po rozpoczęciu prac remontowych możesz przekonać się, jak bardzo się myliłeś. Weź sobie do serca jedną dobrą radę – zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, stwórz dobry plan według którego będziesz podążać. Jeśli zaczynasz od podstaw to każdy kolejny krok jest w miarę oczywisty, w przypadku urządzonych już łazienek zastanów się, czy chcesz jedynie wymienić urządzenia sanitarne, czy może skuć płytki i zmienić ustawienie poszczególnych sanitariów. W tym drugim przypadku zadań do wykonania będzie znacznie więcej, a i czas ich przeprowadzenia mocno się wydłuży.

Podejdź do sprawy poważnie. Wbrew pozorom łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy bardzo dużo wolnego czasu. Wchodzimy do niej zaraz po przebudzeniu i odwiedzamy ją na chwilę przed snem. To w niej dbamy o swoją higienę i wygląd, a także wypoczywamy z książką w dłoni podczas długiej kąpieli. Dobrze jest więc uczynić swoją łazienkę miejscem nie tylko funkcjonalnym, ale też ładnym, w którym miło będzie spędzać czas.


Wybierz motyw wiodący

Bez wątpienia największą uwagę zaraz po wejściu do łazienki będą przyciągać płytki. Efektowna mozaika sprawi, że pomieszczenie nabierze charakteru i wyrazu. Pamiętaj jednak, by nie przesadzać z motywami. Wyremontowana łazienka z założenia powinna służyć Ci przez kilka najbliższych lat, dlatego zdecyduj się na w miarę uniwersalne i przypadające Ci do gustu płytki, które nie znudzą Ci się po kilku miesiącach, bo zmiana wyglądu pomieszczenia będzie trudna do wykonania, ale nie niemożliwa.

Jak odmienić wygląd łazienki w kilku prostych krokach? Wystarczy, że wyrzucisz wszystkie stare dodatki i zaopatrzysz się w nowy dozownik na mydło, koszyki do przechowywania, ozdobne ręczniki oraz elementy dekoracyjne, takie jak świece a przekonasz się, że całe pomieszczenie nabierze zupełnie nowego wyrazu i będzie nie do poznania.© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi