salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2017-10-23

Subiektywny przegląd młynków do kawy


Ci, którzy są miłośnikami kawy doskonale wiedzą, że jej właściwe zaparzenie jest prawdziwą sztuką. W zależności od użytego ziarna kawowego, sposobu i umiejętności można przygotować aromatyczny napój, który pobudzi i pozwoli dobrze rozpocząć dzień. Dziś przyjrzymy się młynkom do kawy i postaramy się pokazać Wam najlepsze z nich.Kawa z ekspresu przelewowego czy ciśnieniowego?

Na wstępie jednak warto wspomnieć, że ekspresy do kawy dzielimy na dwa podstawowe rodzaje:

  • przelewowe – jego działanie jest następujące: wrzątek wraz z kawą mieloną przesącza się przez filtr prosto do dzbanka; tak przygotowana kawa zawiera zwykle więcej kofeiny aniżeli kawa przygotowana w ekspresie ciśnieniowym;

  • ciśnieniowe – gorącą kawę uzyskuje się w taki oto sposób: wrzątek pod ciśnieniem przesącza się przez filtr wraz z kawą.


Bez młynka ani rusz!

Zanim jednak zaparzymy każdą z tych kaw, musimy uzyskać aromatyczne, drobno zmielone ziarna. Kawę mieloną możemy wprawdzie kupić w sklepie, jednak nie będzie ona tak aromatyczna jak ta samodzielnie zmielona w domu. Zobaczmy zatem, jakie młynki do kawy oferują producenci.


Młynek Bosch. W czerni mu do twarzy

Elegancki czarny młynek do kawy utrzymany w stylowej czarnej kolorystyce. Tego typu sprzęt będzie dobrze prezentował się w kuchni urządzonej zarówno w stylu loft, jak i w skandynawskim wnętrzu. Młynek jest łatwy w użyciu i czyszczeniu. Jego zaletą jest poręczność i wygoda stosowania. Na uwagę zasługuje również jego atrakcyjna cena.Młynek DeLonghi KG 49

Ten młynek z szybkoobrotowym ostrzem i systemem „Push to grand” pozwala zmielić kawę po jednym naciśnięciu przycisku. Szybko i sprawnie, prawda? Przykrywkę można otworzyć i zamknąć również poprzez dotknięcie przycisku. Użytkownik może wybrać też taki stopień rozdrobnienia kawy, jaki lubi najbardziej. Zintegrowana szczoteczka do czyszczenia pozwoli na szybkie przygotowanie urządzenia do kolejnego użycia i zachowanie go w odpowiedniej czystości.

Dla miłośników kawy przygotowano również młynek emag.pl/mlynek-delonghi-kg-79-moc-110-w-poj-120g-kg79.


Młynek Sapir SP-1172-C

Ten elektryczny młynek do mielenia kawy sprawdza się nie tylko do przygotowywania aromatycznego naparu, ale także do rozdrabniania orzechów, kminku, maku czy pieprzu. To niezastąpiony i niezawodny sprzęt w każdej kuchni. Przezroczysta pokrywa ułatwia podgląd do wnętrza i zbadanie etapu mielenia. Na uwagę zasługuje też stylowy biały wygląd. System bezpieczeństwa pozwala włączyć młynek tylko wtedy, gdy jest on szczelnie domknięty przy pomocy pokrywy.

Interesujące informacje na temat prawidłowego zaparzania kawy znajdziecie na stronie

https://en.wikipedia.org/wiki/Coffee_preparation.
© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi