salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2018-02-26

Jakie sofy i fotele będą modne w 2018 roku?


Miłośnicy designu z radością zacierają ręce na wieść o nowych trendach, jakie zapanują we wnętrzach w 2018 roku. To dobra okazja do odświeżenia mieszkania i wprowadzenia do niego modnych i stylowych mebli. W jaki sposób połączyć w swoim domu funkcjonalność kanap z najświeższymi tendencjami promowanymi przez projektantów wnętrz?Kanapy w najmodniejszych kolorach roku

Sklepy meblowe jeszcze nie zdążyły całkowicie sprzedać zestawów wypoczynkowych z 2017 roku, a katalogi wnętrzarskie i designerskie blogi już rozpalają w ich klientach miłość do mebli utrzymanych w najświeższych trendach. 2018 rok zdecydowanie należy do odcieni dojrzałych i zdecydowanych. Po miesiącach bujania w obłokach i wnętrzach wypełnionych pastelami, przyszedł wreszcie czas na konkretniejsze kolory: dojrzały odcień żółtego, turkusową zieleń, karmin i ultra violet. Jednym z ciekawszych tkanin obiciowych, święcących triumfy na początku 2018 roku, jest aksamit i velvet. W ślad za tymi pięknymi – bądź co bądź – tkaninami nie do końca niestety idzie funkcjonalność. Szczególnie ciemne odcienie mogą być narażone na regularne wycieranie przy siadaniu, co po jakimś czasie doprowadzi do nieestetycznych wypłowień koloru. Osoby, które mogą pozwolić sobie na usługę tapicerską, mogą pokusić się i zamówić właśnie tak wykończoną sofę. Osoby o skromniejszym budżecie niech lepiej poszukają trwalszych tkanin.


Narożniki i sofy w stonowanych odcieniach. Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Światowi projektanci wnętrz zazwyczaj najpierw zwracają uwagę na wygląd. Znacznie mniej interesują ich względy praktyczne lub chociażby fakt, że trendy w wystroju wnętrz zmieniają się znacznie szybciej niż stopień zużycia sofy kupionej dwa sezony temu, która świetnie się sprawuje i wcale nie ma potrzeby co roku wymieniać jej na nową. Aby połączyć względy designerskie i funkcjonalność, która interesuje zwyczajnych ludzi, mamy dla Was ponadczasowe propozycje, które będą wyglądać w każdym salonie.

Pierwszą z nich są narożniki w odcieniu jasnej szarości lub antracytu. Szare narożniki i sofy oferuje sklep meblowy https://www.sklep.restodesign.pl/.

Ich barwa jest na tyle uniwersalna, że dobrze pasuje zarówno do białej, jak i brązowej stolarki okiennej i drzwiowej oraz do podłóg w różnych kolorach. Neutralna kolorystyka pozwala – poprzez częstą zmianę dodatków (poduszek, pledów i dodatków) – modyfikować ogólny wygląd pomieszczenia, przy pozostawieniu najbardziej kosztownego elementu wyposażenia, czyli kanapy właśnie, na swoim miejscu.© 2004 - 2018 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi