salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2018-03-05

Szafa przesuwna czy otwierana?


Szafy przesuwne w ostatnich latach przewyższyły popularnością szafy tradycyjne. Jakie są zalety obu rozwiązań?Zalety szaf przesuwnych


Szafy przesuwne są idealne do małych pomieszczeń. Mieszczą się nawet w ciasnych przedpokojach oraz w maleńkich sypialniach, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność. Aby szafa przesuwna mogła stanąć w danym pomieszczeniu, wystarczy niewielka przestrzeń, by użytkownik mógł stanąć przed meblem. Jeśli w sypialni lub na korytarzu brakuje miejsc na otwieranie tradycyjnych drzwi, szafa z drzwiami przesuwanymi sprawdzi się w pomieszczeniu doskonale. Dodatkowo na drzwiach może być zamontowane duże lustro, które powiększy optycznie wnętrze i przyda się podczas ubierania się.


W szafie przesuwnej można zamontować dowolny rodzaj półek, wieszaków i szuflad, dzięki czemu jej wnętrze może być dopasowane do potrzeb użytkownika. Szafa jest również dopasowana do przestrzeni, w jakiej się znajduje - może służyć do zabudowy wnęki, czy całej ściany w sypialni.


Szafy przesuwne są również modne i nowoczesne. Dobrze prezentują się w minimalistycznych wnętrzach, stanowiąc element wystroju przedpokoju, sypialni czy nawet jedynego pokoju w kawalerce.


Zalety szaf tradycyjnych


Szafy tradycyjne, dostępne między innymi na https://meblezet.com/, są znacznie tańsze niż szafy przesuwne. Cena zakupu jest niższa nawet o kilkadziesiąt procent, a funkcjonalność może być identyczna. Praktyczne modele szaf tradycyjnych są wyposażone w wysuwane wieszaki ubraniowe, szuflady wewnętrzne i inne udogodnienia, dzięki którym jedna szafa może zastąpić wysoki słupek, szafę z półkami i komodę.


Atutem szaf otwieranych jest ich stylowość. Tradycyjne szafy wpisują się dobrze w aranżacje klasyczne lub w stylu retro. Świetnie prezentują się w dużych pomieszczeniach. Dodatkowo klasyczna szafa otwierana chroni znajdujące się we wnętrzu ubrania i przedmioty przed kurzem, którego nie powstrzymuje włosie, umieszczane na drzwiach w szafach przesuwnych. Co ważne, drzwi w szafach otwieranych często są wyposażone w system cichego zamykania, dzięki któremu szafa nie trzaska i nie budzi domowników o poranku.


Co wybrać?


To, jaką szafę wybierze się do własnego domu lub mieszkania, powinno zależeć od potrzeb, które się posiada. Jeżeli ma się małe mieszkanko, szafa przesuwna będzie funkcjonalniejsza. Jeśli natomiast ma się sporo miejsca i chce się zadbać o stylowość pomieszczenia, można postawić bez przeszkód na szafę otwieraną. W kwestii wyposażenia domu nie warto kierować się bowiem wyłącznie modą na dany rodzaj mebli.
© 2004 - 2018 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi