salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2018-04-23

Jak zaprojektować idealną łazienkę?


Łazienka to bardzo ważna część domu. Codziennie korzystają z niej wszyscy domownicy, a okazjonalnie również goście, dlatego powinna być funkcjonalna, ale również estetycznie urządzona. Jak dobrać do siebie niezbędne wyposażenie i akcesoria, aby uzyskać pożądany efekt?Właściwa kolorystyka i wykończenie

Przy urządzaniu łazienki kluczowe znaczenie ma jej wielkość. Łatwiej jest urządzić dużą i przestronną łazienkę, niż tę niewielką, usytuowaną, np. w małym mieszkaniu w bloku. Bez względu na wielkość pomieszczenia, projekt powinien przede wszystkim obejmować rodzaj wykończenia podłogi, ścian i sufitu oraz ich kolorystykę.

Mała łazienka wymaga optycznego powiększenia. Do tego zabiegu idealnie nadają się duże kafle o regularnych kształtach i jasnych kolorach, takich jak biały, szary, błękitny, zielony lub różowy. Na pierwszy rzut oka, tak wykończona powierzchnia może się wydawać zbyt monotonna i przytłaczająca, jednak w rzeczywistości da odwrotny efekt. W dużych łazienkach można zastosować wzorzyste kafle, zarówno na podłodze, jak i na ścianach. W wyborze odpowiednich płytek pomocna będzie szeroka gama wzorów dostępna na https://strefalazienek.pl/.

Ceramika i armatura

Funkcjonalność i efekt wizualny łazienki zależy głównie od wyboru odpowiedniej ceramiki, armatury, mebli i dodatków, czyli od całego jej wyposażenia. Właściciele dużych łazienek mogą pozwolić sobie na więcej, ponieważ dysponują większą powierzchnią. W małej łazience niejednokrotnie należy skupić się na dedykowanych jej rozwiązaniach. Jednym z nich jest wykorzystanie miski sedesowej montowanej na stelażu podtynkowym. Miski te są nieco mniejsze niż ich stojące odpowiedniki oraz pozwalają na rezygnację z nóżki i schowanie spłuczki pod płytą gipsowo-kartonową.

Nie mniejsze znaczenie ma armatura. Niezależnie od tego, czy w łazience pojawi się wanna z parawanem prysznicowym czy sam prysznic, należy zakupić baterię, która będzie dawała maksymalny komfort użytkowania. Baterie dostępne na https://strefalazienek.pl/323-grohe zapewniają funkcjonalność, a jednocześnie stanowią oryginalną ozdobę wnętrza.

Gdy brak pomysłu na aranżację

Zaprojektowanie łazienki nie jest prostym zadaniem, dlatego właściciele domów i mieszkań często decydują się na powierzenie go profesjonalistom. Specjaliści z https://strefalazienek.pl/content/18-projekt nie tylko przygotowują projekt wykończenia, ale również doradzają i pomagają w wyborze wyposażenia, udzielają cennych wskazówek, a co najważniejsze, tworzą wnętrze, które dedykowane jest indywidualnym potrzebom klienta.© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi