salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2018-09-27

Jakie trendy w urządzaniu wnętrz będą dominować w 2019 roku?


Z roku na rok mieszkamy coraz ładniej. Dbamy o swoją domową przestrzeń, dobierając do niej takie dodatki, które uczynią z niej przytulne i miłe dla oka wnętrze. Poznajcie nadchodzące trendy w projektowaniu wnętrz w 2019 roku w oparciu o analizę kolorystyczną, materiałową i wzorniczą.  Miękkie zaokrąglone sofy obite aksamitem

Meble wypoczynkowe o zaokrąglonych kształtach – sofy i fotele tapicerowane aksamitem – będą łączone z marmurkowymi powierzchniami, między innymi pod postacią stolików i tac. Modne będzie łączenie przytulnych siedzeń z metalami w kolorystyce takiej jak mosiądz, miedź, srebro i złoto. Zapowiedź tego trendu pojawiła się już w 2018 roku.

Druk 3D

Fascynacja drukiem 3D jest widoczna w nowatorskich projektach dekoratorskich, obejmujących tapety, fototapety i elementy dekoracyjne. Trójwymiar dodaje wnętrzu głębi. Również projektowanie wnętrz online będzie oscylować w 2019 roku wokół tej tendencji, skupiając się na bardziej przestrzennych formach. Dużym powodzeniem cieszy się motyw kosmosu z układem planetarnym pozostawiającym pole dla wyobraźni i marzeń, który – podobnie jak druk 3D – ma otwarty charakter.

Drewno, kamień, szkło i marmur

Najnowsze trendy z zakresu urządzania wnętrz będą opierać się również na wykorzystaniu szkła oraz marmurowych powierzchni. Szklane witryny, stoliki i blaty będą częściej pojawiać się w naszych domach. Szkło będzie chętnie łączone z powierzchnią imitującą marmur, nawiązując nieco do stylistyki retro.

Materiały organiczne takie jak drewno i kamień również będą często pojawiać się w naszych wnętrzach. Ich zaletą jest nie tylko trwałość i wytrzymałość, ale również ciepłe i przyjazne efekty wizualne. Jeżeli projektowanie domu online jest Twoją pasją, uwzględnij powyższy trend podczas metamorfozy swojego domu.

Ekologiczne inspiracje i recykling

W 2019 roku nurt eko będzie święcić triumfy. Naturalne drewno, tektura, papier, neutralna kolorystyka – w tym będzie przejawiać się miłość do natury. Sporym powodzeniem będą cieszyć się produkty powstałe na bazie recyklingu, ograniczające liczbę powstających odpadów. Na bazie europalet będą powstawać modne krzesła i stoły, a także kwietniki i biblioteki. Także przy użyciu nowoczesnego bioplastiku można tworzyć nowoczesne meble.

Energetyzujące zestawienia kolorystyczne

W 2019 roku modny będzie projekt mieszkania online oparty na mocnych zestawieniach kolorystycznych w ciepłej tonacji. Odważne czerwienie będą łączone z dynamicznym pomarańczowym kolorem, tworząc otoczenie inspirujące do zmian i do działania.© 2004 - 2019 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi