salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2018-09-27

Za i przeciw. Osiedle domów jednorodzinnych zamiast miejskiej aglomeracji.


Zapewne każda osoba - zamieszkująca blok w centrum miasta nie raz zastanawiała się nad przeprowadzką do domu jednorodzinnego zlokalizowanym za miastem. Osiedle domów jednorodzonych to wiele zalet, ale również musimy zrezygnować z pewnych udogodnień - które zyskiwalibyśmy mieszkając w centrum. Dużo zależy od naszych potrzeb, temperamentu oraz stylu życia.Koszty


Mieszkanie w miejskiej aglomeracji może nam wydawać się tańszą alternatywą, gdyż najczęściej płacimy za wynajem. Jednakże należy pamiętać, że w przypadku jeśli pragniemy zakupić je na własność - musimy liczyć się ze znacznie większymi kosztami. Własna rezydencja za miastem okaże się tańsza, to dodatkowo otrzymamy w tej cenie kilkakrotnie większy metraż, własny ogród, garaż i podjazd.


Metraż


Bezkonkurencyjną zaletą domów jednorodzinnych jest ogromna przestrzeń, którą możemy dysponować. Mieszkanie w bloku może okazać się problematyczne w funkcjonalnym urządzeniu. Mieszkańcy muszą decydować się na różne kompromisy. W małej łazience należy zdecydować, czy chcemy prysznic lub wannę, salon często pełni jednocześnie funkcje sypialni, możemy zapomnieć o oddzielnej kuchni oraz jadalni. Posiadając własną rezydencję możemy zapomnieć o tego typu kompromisach. Każdy z domowników będzie posiadał własną - pełnoprawną sypialnię, urządzimy przestronny salon, w domu będziemy mogli przykładowo posiadać oddzielne pomieszczenie na garderobę, pralnię, czy siłownię. Nikogo nie zdziwi obecność dwóch łazienek, które zostaną wyposażone w prysznic oraz dużą wannę jednocześnie.


Dojazdy


Często jako wadę posiadania domku jednorodzinnego możemy uznać problem z dojazdem do pracy / szkoły, czy sklepów. Pamiętajmy jednak, że w wielu sytuacjach żyjąc w bloku jesteśmy zmuszeni przedzierać się w korkach na drugi koniec miasta gdzie być może znajduje się nasze miejsce pracy. Natomiast posiadając rezydencję za miastem czas spędzony w korkach może zostać zrekompensowany za sprawą naszego własnego podjazdu. Wielu z nas mogło doświadczyć sytuacji, gdy wracając z pracy oraz dojeżdżając do bloku byliśmy zmuszeni okrążać całe osiedle kilkukrotnie w poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego. Własny podjazd lub garaż przed rezydencją sprawi, że będziemy mogli zapomnieć o takich utrudnieniach.


Ciężko jednoznacznie określić, która alternatywa będzie dla nas korzystniejsza - z pewnością dom jednorodzinny zainteresuje nas, jeżeli będzie on w dogodnej lokalizacji - blisko centrum, osiedle domów jednorodzinnych będzie podlegać całodobowej ochronie, natomiast w okolicy znajdziemy sporo zielonych obszarów. Jeżeli zaliczamy się do wymagających osób z pewnością zaciekawimy się ofertą domów jednorodzinnych - Osiedle Ventana. Po bliższe zapoznanie się z osiedlem warto odwiedzić link: http://www.ventana.pl/osiedle/© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi