salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2018-10-17

Jak zadbać o porządek w domu, w którym mieszka kot?


Osoby, które mają w swoim domu zwierzęta, szczególnie koty i psy, wiedzą, że utrzymanie porządku do najłatwiejszych zadań nie należy. Prawdę mówiąc, trzymanie w domu czy w mieszkaniu jakiegokolwiek zwierzęcia nie jest zalecane osobom pedantycznym. Nie oznacza to, że nie da się utrzymać porządku żyjąc pod jednym dachem z kotem. Wystarczy tylko wprowadzić w życie kilka prostych zasad.Wybieraj karmę wysokiej jakości

Zakup wysokiej jakości karmy dla kota to nie tylko ochrona naszego domowego zwierzaka przed problemami żołądkowymi, to również gwarancja pięknej i lśniącej sierści. W ten sposób chronimy też swoje dywany i kanapy przed nadmierną ilością kocich włosów. Jednak sama karma nie wystarczy. Bardzo dokładnie i często szczotkuj kocią sierść – dotyczy to szczególnie kotów perskich, które wymagają przeprowadzania tych zabiegów codziennie. W okresie linienia pamiętaj również o regularnym kąpaniu kota.

Zainwestuj w dobry sprzęt sprzątający

Nie jest to raczej wielkie zaskoczenie, że kiedy jest się właścicielem futrzaka należy mieć w posiadaniu wysokiej jakości sprzęt sprzątający. Sama miotła i szmatka nie wystarczą aby uporać się z sierścią na kanapach, fotelach czy dywanach. Obecnie na rynku najpopularniejszym rozwiązaniem wydaje się być odkurzacz ręczny, coraz częściej sięgamy po odkurzacz z funkcją mycia, a w porządkach wyręcza nas również robot sprzątający. Przed zakupem sprzętu pamiętaj: 1. Sugeruj się kategoriami i blogiem na stronie producenta, 2. Sprawdź opinie użytkowników o produkcie, 3. Porównaj ceny. Inwestycja w dobry odkurzacz z odpowiednim filtrem pozwoli nie tylko utrzymać czystość i ale też oszczędzić sporo nerwów.

Naucz kota dobrych manier

Choć koty to bardzo czyste zwierzęta, to ich przekonania na temat porządku są często odmienne od naszych. Dlatego też warto wpoić swoim zwierzakom kilka dobrych manier. Pierwsze wyzwanie to przyzwyczajenie kota do kuwety i zapewnienie mu odpowiedniego żwirku. Dzięki takiej zamykanej “łazience” nasz pupil ma gwarancję intymności i dodatkowo nie rozsypuje żwirku. Dobrym pomysłem jest ulokowanie kuwety w łazience, ale tylko pod warunkiem, że drzwi od niej będą cały czas uchylone. Jeśli masz więcej niż jednego kota, tutaj zasada jest prosta - każdy kot ma swoją kuwetę. Pamiętaj, kocia “łazienka” powinna być regularnie opróżniania i czyszczona przynajmniej raz dziennie.

Zadbaj o swoją podłogę

Podłoga jako pierwsza pada ofiarą naszego pupila, dlatego tak ważne jest regularne przycinanie kocich pazurków. W ten sposób uchronisz swoje podłogi i meble. Pamiętaj też o zaopatrzeniu się w środek na plamy z moczu, taki spray doskonale radzi sobie z kocimi „niespodziankami”, a w dodatku neutralizuje przykry zapach. Pozbądź się grubych tkanin i gęstych dywanów, gdyż bardzo trudno usunąć z nich kocią sierść. Ratunkiem jest tylko regularne czyszczenie i odkurzanie.

Dbanie o czystość wymaga od nas pełnej dyscypliny i konsekwencji. Zachowanie porządku, szczególnie, gdy mieszkamy pod jednym dachem z naszymi zwierzętami, jest konieczne, aby utrzymać higienę i ograniczyć rozwój bakterii.© 2004 - 2019 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi