salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2018-10-31

Deski kompozytowe na taras: wady i zalety.


Decydując się na budowę tarasu, warto rozważyć zastosowanie materiału, który będzie nam przydatny na długie lata. Wybór deski kompozytowej na taras będzie bez wątpienia bardzo trwałym i przede wszystkim funkcjonalnym rozwiązaniem. Taras z nich wykonany nie wymaga konserwacji, w wyglądzie niewiele odbiega od drewna. Jakie są jego wady i zalety?Najważniejsze plusy tarasu wykonanego z deski kompozytowej:
1. Wytrzymałość.
Taras nie będzie wymagał malowania i impregnacji w przeciwieństwie do tarasów wykonanych z naturalnego drewna. Wystarczy jedynie pamiętać o usuwaniu z tarasu zalegającej wody.

2. Łatwość utrzymania w czystości.
Na co dzień wystarczy po prostu taras zamieść, większe zabrudzenia mogą wymagać zastosowania myjki ciśnieniowej. Regularne usuwanie resztek jedzenia oraz elementów roślinnych zagwarantuje nam bezproblemowe użytkowanie przez długi czas.

3. Dobry wygląd przez długie lata.
Taras jest odporny na ścieranie oraz cechuje się niewrażliwością zarówno na wysokie temperatury, jak i na mróz. Nie powinien zmienić koloru z uwagi na niepodatność na promieniowanie uv.
Lód i śnieg usuwa się za pomocą soli kamiennej, można również użyć tradycyjnej łopaty. Do usunięcia plam po jedzeniu i mniejszych zabrudzeń, wystarczy nam jednie woda rozcieńczona z mydłem.

4. Bezpieczeństwo.
Powierzchnia tarasu jest antypoślizgowa, dzięki temu jest mniejsze narażenie na upadek. Taras nie produkuje również drzazg.

Tarasy z desek kompozytowych mają jednak kilka wad, o których warto również wspomnieć. W przypadku wyboru tańszego materiału, trzeba liczyć się z zarysowaniami, szczególnie od mebli ogrodowych. Powierzchnia może być również wrażliwa na krople tłuszczu, tak więc z grillowaniem na tarasie trzeba uważać. Koszta wykonania tarasu są również zwykle nieco wyższe niż wykonanie tradycyjnego tarasu z kostki. Spory wpływ na cenę ma jakość desek oraz kształt tarasu. Im taras bardziej skomplikowany, tym cena za jego wykonanie będzie wyższa. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie zalety takiego rozwiązania, jest to obecnie najlepszy wybór w swojej grupie cenowej.

Aktualne ceny desek tarasowych drewnianych oraz kompozytowych można sprawdzić na https://www.komplexmarket.pl/12-deski-tarasowe© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi