salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2018-11-26

Wybieramy meble do pokoju młodzieżowego


Umeblowanie dziecięcego pokoju zazwyczaj nie sprawia większych problemów. Wystarczą podstawowe meble i dużo miejsca na zabawki. Jednak dzieci rosną, zmieniają się w nastolatki. Wyrastają z dziecięcych, pastelowych mebelków. Nie są jednak na tyle dorosłe, aby otaczać się ciężkimi, poważnymi meblami. Wraz z wiekiem zmienia się ich gust, charakter i potrzeby. Pokój młodzieżowy musi być funkcjonalny, zapewnić miejsce do odpoczynku i do nauki, do przechowywania ulubionych rzeczy, a także do spędzania czasu z przyjaciółmi. Wybierając meble młodzieżowe warto dopuścić nastolatki do głosu. To w końcu one będą mieszkać w tym pokoju, a nie rodzice. Warto postawić na dialog i współpracę w kwestii umeblowania młodzieżowego pokoju.



Meble młodzieżowe - nowoczesne i z charakterem

Meblując pokój dla nastolatka warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Ciężkie, ciemne meble pasują raczej do mieszkania dorosłych osób. Rustykalne meble sprawdzą się we wnętrzach o romantycznym stylu, który jednak nastolatkom będzie kojarzyć się z mieszkaniem babci. Meble młodzieżowe powinny być funkcjonalne, nowoczesne i z charakterem. W młodzieżowym pokoju doskonale sprawdzą się meble, które nawiązują do minimalistycznego stylu. Najlepszym rozwiązaniem są meble o prostych kształtach, które można dowolnie łączyć. Dzięki temu, gdy nastolatek nabierze ochoty na przemeblowanie pokoju nie będzie to większym problemem. 

Meble młodzieżowe - jasne kolory z mocnymi akcentami 

Meble w jasnych kolorach są uniwersalne i idealnie nadają się do pokoju młodzieżowego. Żeby jednak uniknąć nudnego wnętrza i uczucia “sterylności” warto postawić na meble z kolorowymi elementami. Biel połączona z turkusem, zielenią czy fioletem doda młodzieżowego charakteru. Kolorowe elementy to zazwyczaj fronty szuflad, szafek czy uchwyty. Takie meble sprawią, że pokój będzie przyjemny dla oka, a nastolatek będzie chętnie spędzał w nim czas. Do fajnego pokoju dziecko będzie też chętniej zapraszać swoich rówieśników. 

Jakie meble młodzieżowe wybrać?

Wybierając meble młodzieżowe nie warto przesadzać z ich ilością. W naszych mieszkaniach pokoje nie są zazwyczaj bardzo przestrzenne. Dotyczy to zwłaszcza pokoi dla dzieci. Za dużo mebli to ryzyko, że pokój będzie zagracony, a efekt końcowy nie będzie zadowalający. 

Do nauki - biurko i krzesło

Jakie meble warto wstawić do młodzieżowego pokoju? Biurko należy zdecydowanie do obowiązkowego wyposażenia. Nastolatki spędzają sporo czasu na odrabianiu lekcji i na nauce. Aby po szkole chciało im się jeszcze uczyć muszą mieć do tego odpowiednie warunki. Biurko powinno mieć duży blat, na którym zmieszczą się wszystkie potrzebne książki i zeszyty. Powinno się na nim też znaleźć miejsce na laptopa lub monitor i klawiaturę. Niezbędne są też szuflady i półki. Pozwolą one na zachowanie porządku. W szufladach można trzymać szkolne materiały. Można w nich schować to co jest akurat niepotrzebne, dzięki czemu nie będzie to dziecka rozpraszać. Konieczne jest też dobrze dobrane krzesło. Regulowana wysokość siedziska i oparcia to podstawa. Dzieci szybko rosną, a to pozwoli na oszczędności - wymiana krzesła nie będzie potrzebna przez dłuższy okres czasu. 

Do spania i relaksu - łóżko

Łóżko dla nastolatka to zakup na wiele lat. Nie trzeba martwić się, że dziecko z niego wyrośnie, bo dostępne na rynku modele mają wystarczającą długość (zazwyczaj około dwóch metrów). Do łóżka wystarczy dobrać dobrej jakości materac, który umożliwi młodemu kręgosłupowi regenerację podczas snu. Świetnym wyborem jest łóżko, którego stelaż jest zakończony półkami lub ma dolne szuflady. Doskonale sprawdzą się one do przechowywania pościeli czy ubrań. 

Do przechowywania skarbów - szafa i regał

Niezbędnym wyposażeniem młodzieżowego pokoju jest też szafa i regał. Garderoba nastolatków ma tendencję do szybkiego rozrastania się, dlatego szafa powinna wszystko bez problemu pomieścić. Nie warto jednak przesadzać z dostępnym miejscem - dziecko musi też nauczyć się panować nad swoimi rzeczami i utrzymać w pokoju porządek. Regał lub wiszące półki to kolejny element, który powinien znaleźć się w pokoju nastolatka. To miejsce na kolekcję książek, płyt czy gier. 

Te meble to absolutne minimum. Jeśli wielkość pomieszczenia na to pozwala, warto pomyśleć o komodzie z szufladami, dodatkowym regale z zamykanym frontem. Świetnym dodatkiem mogą być też kolorowe pufy, które tworzą dodatkową przestrzeń do relaksu













© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi