salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2019-01-21

Jak wybrać idealny piekarnik - poradnik


Ponieważ trudno jest sobie wyobrazić dom lub mieszkanie bez takich sprzętów jak piekarnik do kuchni, jego zakup powinien zostać poprzedzony porównaniem różnych dostępnych rozwiązań, aby klient otrzymał dokładnie to, czego potrzebuje.  1. Jaki rodzaj piekarnik wybrać?

  2. Którą technologie zasilania wybrać?

Poniższe wskazówki na temat tego jak wybrać piekarnik z pewnością ułatwią ułatwią zakup nowego sprzętu, dlatego też warto, abyś zaczął od zapoznania się z tymi informacjami.

Jaki rodzaj piekarnika wybrać?

Nowoczesne piekarniki - oprócz swojej podstawowej funkcji - mogą być wyposażone w wiele rozwiązań, które ułatwią przygotowywanie potraw oraz utrzymanie sprzętu kuchennego w czystości. Są to takie udogodnienia jak samoczyszczenie piekarnika, bezproblemowe przygotowywanie dwóch potraw w tym samym czasie lub możliwość gotowania na parze. Na co więc warto się zdecydować, a z czego można spokojnie zrezygnować i tym samym obniżyć koszty zakupu piekarnika? Pierwszą rzeczą, którą musisz rozważyć planując tego typu zakup jest to, czy interesuje cię piekarnik samodzielny (czyli taki, który można postawić w dowolnym miejscu), czy też wolisz maksymalnie wykorzystać dostępną w kuchni przestrzeń i kupić piekarnik, który można zabudować w meblach. Przy takich zakupach warto też pamiętać o tym, że tak naprawdę większość osób kupuje nowy piekarnik wtedy, gdy urządza kuchnię od podstaw, przeprowadza jej remont lub stary piekarnik odmówił już posłuszeństwa i nie da się z niego korzystać. Tym samym zdecydowanie jest to zakup na lata, dlatego też najlepiej postawić na markowe rozwiązania, bo wtedy na pewno spełnią oczekiwania klienta względem jakości oraz niezawodności.

Wybierając piekarnik do zabudowy można zamontować go w sposób tradycyjny (czyli pod blatem, podobnie jak ustawia się piekarnik samodzielny), jak i wybrać zabudowę wertykalną, gdzie sprzęt znajduje się w pionie (na przykład pomiędzy dwoma szafkami). Przy takim montażu najlepiej zawczasu dobrać odpowiedni projekt mebli kuchennych, aby później nie było konieczności przerabiania konstrukcji, powodującego dodatkowe koszty. Jeżeli natomiast chodzi o funkcje i tryby pracy piekarnika, to chociaż nowoczesne sprzęty wyposażone są w przynajmniej kilka - a nawet kilkanaście różnych trybów, to i tak większość osób wykorzystuje przede wszystkim grzanie górne (pozwalające zapiec potrawy od zewnątrz), grzanie typu góra - dół (uniwersalna opcja, która idealnie sprawdzi się w zdecydowanej większości przypadków) oraz grzanie dolne (umożliwiające utrzymanie ciepła przygotowanej potrawy lub podgrzanie jej od dołu).

Ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o takie sprzęty, jest piekarnik kompaktowy do zabudowy, które wiele osób określa jako połączenie tradycyjnego piekarnika z kuchenką mikrofalową. Jest to dodatkowa oszczędność miejsca, bo jeden sprzęt zastępuje dwa różne urządzenia. Dodatkowo ceny takich piekarników są naprawdę przystępne, szczególnie jeżeli kupuje się je u zaufanego partnera lub producenta. Takie piekarniki są również energooszczędne i zajmują mniej miejsca, co z pewnością docenią właściciele kuchni o mniejszym metrażu. Bardzo dobry i cieszący się świetnymi opiniami wśród klientów piekarnik kompaktowy do zabudowy kupisz na stronie producenta Solgaz http://solgaz.eu/produkt/piekarnik-kompaktowy-sp-34-pm/, ale jeżeli z jakiegoś powodu preferujesz bardziej tradycyjne rozwiązania, znajdziesz tam również szereg innego asortymentu.

Którą technologie zasilania wybrać?

O ile funkcje piekarnika, jego wielkość, design oraz inne tego typu rzeczy są bardzo istotne, to nie można również zapominać o tym, z jakiej technologii zasilania będzie się korzystało podczas korzystania z tego sprzętu. Chociaż osoby mieszkające na osiedlach bez dostępu do gazu nie mają większego wyboru i muszą sięgnąć po piekarnik elektryczny, to pozostali klienci powinni dobrze przemyśleć tę decyzję. Zdaniem wielu doświadczonych kucharzy, tylko tradycyjny piekarnik gazowy pozwoli osiągnąć oczekiwane rezultaty związane z przygotowywaniem bardziej skomplikowanych potraw. Z drugiej strony, piekarniki elektryczne są prostsze w obsłudze i szybciej się nagrzewają. Dodatkowo, tradycyjne piekarniki do zabudowy uważane są za lepsze jeżeli chodzi o pieczenie ciast, natomiast elektryczne są skuteczniejsze przy podgrzewaniu potraw. Najlepiej więc na spokojnie porównać parametry urządzeń branych pod uwagę, a w razie wątpliwości poradzić się sprzedawcy.© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi