salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2019-01-21

Klatka schodowa – aranżacja, która odmieni twój dom!


Nie tylko pomieszczenia strefy dziennej, ale także ciągi komunikacyjne wymagają starannego wykończenia. W końcu domowa przestrzeń ma sprzyjać odpoczynkowi, relaksowi i wyciszeniu. Jeżeli męczy cię wiejąca dekoracyjną nudą klatka schodowa, aranżacja zaproponowana w tym krótkim poradniku powinna przypaść ci do gustu.    1. Jak pomalować ściany na klatce schodowej? 
    2. Efekt betonowej ściany na klatce schodowej 
    3. Stiuk wenecki na klatce schodowej 
Jak pomalować ściany na klatce schodowej?
Jeżeli denerwuje cię zaniedbana klatka schodowa aranżacja przedstawiona poniżej umożliwi ci szybkie jej odświeżenie. Malowanie ścian na klatce schodowej nie jest niczym trudnym. Można się z tym uporać samodzielnie, bez pomocy fachowca. Wystarczy jedynie odpowiednio zabezpieczyć schody, zarówno stopnie, jak i poręcze, przed rozpoczęciem prac. Istotny jest również wybór odpowiedniej farby, najlepiej takiej, z której łatwo usunąć powstające na co dzień zabrudzenia. Dzieci zbiegające po schodach, zostawiające tłuste ślady na ścianie oraz długowłose zwierzęta ocierające się o nią po przyjściu ze spaceru mogą spędzić sen z powiek każdemu, kto lubi mieć w domu czysto. W takiej sytuacji najlepiej do pomalowania klatki schodowej sprawdzają się farby przeznaczone do wewnątrz odporne na zmywanie. Dekoracja ścian na klatce schodowej, wykonana z użyciem farby lateksowej w wybranym kolorze, będzie schludna i – co ważne – łatwa do utrzymania w czystości. Co więcej, farby lateksowe cechują się nie tylko dużą wydajnością, ale także sporą oddychalnością i pełnym kryciem, dlatego tak chętnie są wybierane przez inwestorów.
Efekt betonowej ściany na klatce schodowej 
Przeglądając nowoczesne katalogi wnętrzarskie lub oglądając programy telewizyjne o urządzaniu wnętrz bez trudu można zauważyć, że efekt betonu na ścianie stał się szalenie modny w ostatnich miesiącach. Patrząc na prognozy projektantów, ten stan rzeczy utrzyma się przez kolejne miesiące. Betonowa ściana na klatce schodowej, wbrew pozorom, nie wymaga wzywania ekipy remontowej i inwestowania w kosztowny materiał. Pożądany efekt – surowego i chłodnego w wyrazie – betonu, można uzyskać stosując tynk mineralny Magnat Style Beton. Ten drobnoziarnisty tynk mineralny jest sprzedawany w formie sypkiej. Po zalaniu go wodą i rozrobieniu, otrzymasz gęstą, przyczepną do podłoża, masę. Odpowiednia aplikacja pozwoli uzyskać fantastyczny efekt, idealnie wyglądający we wnętrzach urządzonych w nowoczesnej stylistyce. Sprawdź jak wykonać betonową ścianę, zapoznając się ze sposobem aplikacji opisanym na opakowaniu produktu. Tak wykończona powierzchnia będzie świetnie pasować do elementów wykonanych z naturalnego drewna, stali, szkła oraz czerwonej cegły. Za pomocą tynku mineralnego możesz uzyskać cztery zróżnicowane efekty: 
    • gładki (jasnoszary); 
    • gładki (ciemnoszary); 
    • gładki (niebarwiony); 
    • tzw. deskowania (niebarwiony). 
Stiuk wenecki na klatce schodowej


© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi