salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor: rm  Dodano: 2019-04-18

Wentylacja z rekuperatorem oraz gruntowym wymiennikiem ciepła marki PRO-VENT


Nowoczesne budownictwo w praktyce wypiera nieskuteczną wentylacją grawitacyjną i ustępuje pierwszeństwa efektywnej i energooszczędnej wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Rekuperator to nie tylko skuteczny dopływ świeżego powietrza do Twojego domu, ale także skuteczna filtracja powietrza oraz możliwość wstępnego podgrzewania powietrza nawiewanego do budynku w okresie zimowym oraz schładzania w porach letnich.Inwestować w rekuperację czy nie?

Decyzja w przedmiocie zastosowania wentylacji mechanicznej z rekuperatorem powinna być podjęte jak najwcześniej. Faza projektowa pozwala ustalić lokalizację rekuperatora, sposób posadowienia gruntowego wymiennika ciepła tj. w obrysie ław fundamentowych lub pod płytą fundamentową, niemniej istotna jest także kwestia zlokalizowania przewodów wentylacyjnych – ukrycia ich w przestrzeni sufitu podwieszanego lub w warstwie termoizolacji stropu (taki rozwiązanie będzie wymagało zastosowania 8 cm warstwy styropianu) Faza projektowa pozwala więc zminimalizować koszty związane z budową samej instalacji, ale przede wszystkim umożliwia skuteczne i nieuciążliwe maskowanie instalacji wentylacyjnej.

Koszt montażu rekuperacji

Podjęcie decyzji co do montażu gruntowego wymiennika ciepła także bezpośrednio oddziałuje na koszt budowy całego systemu rekuperacji. Najtańszym wariantem montażu gwc pozostaje jego posadowienia w obrysie fundamentów bądź pod płytą fundamentową. Takie rozwiązanie implikuje realne oszczędności dla Inwestora. Rezygnujemy wówczas z kosztu wykopu pod wymiennik gruntowy oraz jego obrys, oszczędzamy na odcinkach dobiegowych między gruntowym wymiennikiem ciepła a budynkiem, unikamy kosztu zakupu izolacji styropianowej w ilości około 14 m3. Wskazane wyżej argumenty wprost przemawiają za montażem gruntowego wymiennika ciepła już na wstępnym etapie tj. etapie budowy fundamentu. Rynek wentylacyjny oferuje obecnie szeroki zakres urządzeń wentylacyjnych w tym rekuperatorów oraz gruntowych wymienników ciepła. Zwrócić jednak w toku wyboru należy uwagę na aspekt skuteczności urządzeń w zakresie poziomu odzysku ciepła, niskiego kosztu serwisu oraz bezawaryjności systemów. Mając na uwadze te kryteria wyboru stwierdzić należy że w toku ponad 14 -letniego doświadczenia w branży wentylacyjnej rekuperatory marki PRO-VENT z serii MISTRAL oraz gruntowe wymienniki ciepła PRO-VENT GEO z powodzeniem funkcjonują w setkach zrealizowanych inwestycji. Na etapie kosztorysowania setek realizacji Inwestorzy posiadają wiele obaw związanych z rekuperacją, najczęściej martwią się o potencjalny hałas wydawany przez funkcjonującą instalację wentylacyjną, aspekt higieniczny traktujący o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych, a ostatecznie o zapewnieniu odpowiedniego komfortu w ich budynkach.  Zadowolenie klientów oraz wysokie parametry urządzeń pozwalają nam jako Wykonawcy instalacji z powodzeniem pracować w oparciu systemy marki PRO-VENT. Inwestorom dokonującym wyboru właściwego systemu rekuperacji chętnie udostępnimy referencje klient ze wszystkich województw w których zamontowane przez nas systemy wentylacji funkcjonują z powodzeniem przez długie lata.

Zaufaj sprawdzonym urządzeniom i  olbrzymiemu doświadczeniu wykonawcy instalacji

Henryk Wieloch
GSM: 662-219-907

''WOJWENT'' Wieloch spółka jawna
42-165 Lipie k/Częstochowa
NIP: 574-206-42-68

www.wojwent.com

biuro@wojwent.pl© 2004 - 2021 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi