salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2019-04-30

Ekologia i oszczędność w nowoczesnych systemach zarządzania domem


Inteligentny dom to budynek mieszkalny uzbrojony w nowoczesne systemy i technologie, które zmniejszają jego koszty eksploatacji, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo i wygodę mieszkania domowników. Wszystko to jest dostępne online, a cała obsługa może sprowadzać się do zmiany ustawień na ekranie komputera czy telefonu komórkowego.Systemy pozwalające na bezobsługową obsługę domu z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Ich cena jest dość wysoka, ale biorąc pod uwagę udogodnienia, które oferuje i minimalizację innych kosztów utrzymania, inwestycja ta jest coraz bardziej opłacalna.

Czym jest system inteligentnego domu?

Najprościej mówiąc jest to połączenie wszystkich instalacji, które są dostępne w budynku, w jeden integralny system, który jest zarządzany centralnie. Podlega on automatycznej kontroli i nie wymaga każdorazowej interwencji w jego ustawienia.

Głównym zadaniem inteligentnego domu jest jednak zwiększenie jego energooszczędności. Dzięki stałej kontroli na wielu płaszczyznach i komputerowemu dostosowaniu ustawień system potrafi zminimalizować zapotrzebowanie na pobieraną energię, przez co też zminimalizować koszty utrzymania domu.

Nie tylko taniej, ale i wygodniej

Inteligentne systemy to również możliwość łatwiejszego i spokojniejszego życia. To właśnie dzięki nim możesz poświęcić swój czas na ulubioną rozrywkę i odpoczynek zamiast spędzać go przy obsłudze domu. Zamiast chodzić i gasić światła, dom sam zrobi to za Ciebie. Specjalny detektor ruchu wyłączy je, jeśli uzna, że w pomieszczeniu nikogo nie ma, albo że właśnie zasnąłeś. A Ty możesz w tym czasie zagrać w Book of Ra na automaty. Chcesz, aby ktoś Ci przypomniał o ważnym turnieju? Ustaw przypomnienie, a Twój dom będzie o tym pamiętał. Możesz więc przeznaczyć swój czas, energię a przede wszystkim pieniądze na coś przyjemnego!

Ekologia przede wszystkim

Oszczędność inteligentnego domu jest wprowadzana na wielu poziomach. To nie tylko minimalizowanie parametrów odpowiadających naszym potrzebom, ale też wprowadzenie ekologicznych rozwiązań. Pozwala między innymi na wprowadzenie oraz obsługę energii pochodzącej z własnych odnawialnych źródeł. System będzie odpowiadał za zarządzanie jej produkcji oraz magazynowanie. To rozwiązania przyjazne dla środowiska i ekologia na wysokim poziomie. Cena zainstalowania systemu inteligentnego domu na pewno zwróci się więc podczas jego użytkowania, a Tobie ułatwi życie. Dzięki niemu możesz kontrolować swój dom niezależnie od czasu i miejsca.© 2004 - 2019 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi