salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2019-08-22

Jakie dodatki do minimalistycznej łazienki?


Wystrój wnętrz w domu jest dla nas niezwykle ważny. W końcu to miejsce, w którym chcemy czuć się dobrze, odpocząć, zrelaksować się po całym dniu pełnym wyzwań. W naszym planowaniu udekorowania pomieszczeń nie powinniśmy pomijać także łazienki - jakby nie patrzeć spędzamy w niej całkiem dużo czasu w ciągu dnia, chociażby podczas długiego prysznica czy kąpieli. Jeżeli nasza łazienka ma być minimalistyczna, to jeszcze nie koniec świata w kwestii dodatków. Jak zatem wybrać takie, aby pasowały do prostego i efektownego wnętrza, jednocześnie nie burząc naszego zamysłu na wystrój?1. Czy minimalistyczna łazienka to dobry pomysł?

2. Stonowane lub jaskrawe barwy

3. Geometryczne formy są w modzie

Czy minimalistyczna łazienka to dobry pomysł?

Minimalizm to ostatnio bardzo popularny styl dekorowania wnętrz. Zakłada wykorzystanie tylu elementów, aby niczego nam nie brakowało, jednak nie aż tylu, aby miejsce sprawiało wrażenie wypełnionego po brzegi. W łazience podobna aranżacja może się bardzo dobrze sprawdzić, szczególnie jeżeli mamy ciekawe płytki na ścianach lub gdy po prostu lubimy taką prostotę wnętrz. Zwykle minimalizm wystroju podkreśla się stonowanymi odcieniami szarości, czernią i bielą, jednak de facto możemy zastosować także inne kolory - ważne, aby nie były krzykliwe i dobrze się uzupełniały.

Stonowane lub jaskrawe barwy

Wybieranie dodatków do minimalistycznie urządzonej łazienki może przebiegać na dwa sposoby: dokładamy niezbędne rzeczy w tej samej palecie kolorów lub idziemy na kontrast. Popularne jest na przykład stosowanie połączenia: szaro-białe wnętrze plus intensywnie żółte czy czerwone dozowniki do mydła, dywaniki czy kubki na szczoteczkę do zębów. W przypadku, gdy chcemy mieć wszystko w jednej gamie barwnej, możemy wybrać np. czarne dodatki. Czarne dozwoniki do mydła znajdziesz w Fabryka Form. Ciemne dodatki dobrze skomponują się z jasną glazurą czy ceramiką armatury.


Geometryczne formy są w modzie

Minimalizm to nie tylko kolory, ale i forma. Zwykle w takiej aranżacji uciekamy się do prostych, lecz niezwykle efektownych form geometrycznych, jak sześciany, kule czy stożki. Jeżeli na glazurze lub terakocie mamy wzór składający się z płynnych, organicznych kształtów, kanciaste dodatki mogą stanowić bardzo ciekawe uzupełnienie wystroju. Natomiast gdy większość dekorów i wyposażenia łazienki ma bardziej kanciaste kształty, wtedy powinniśmy celować w łagodne, bardziej okrągłe dozowniki do mydła, pojemniki na kosmetyki itp.© 2004 - 2019 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi