salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2019-09-16

W trosce o sen


Wielką uwagę przykładamy do tego, jak nasze łóżko ma wyglądać. Wybieramy styl, materiał wykończenie czy też kolor. Na dobrą sprawę przecież i tak ważniejsze jest to, jaki materac wybierzemy będzie zależeć jakość naszego snu. Niezwykle ważny będzie również stelaż, ale tak naprawdę należy traktować tego typu konstrukcję jako spójną całość dopasowaną do potrzeb użytkownika lub użytkowników. To właśnie ich przyzwyczajenia, waga czy też różnego rodzaju schorzenia warunkują, to jaką na przykład twardość, jakie wypełnienie czy wykończenie powinien mieć konkretny – idealny materac.
  1. Jaki to jest dobry materac?

  2. Zadbaj o sen

  3. Wykończenie i wypełnienie

  4. Pozycja też jest ważna

Jaki to jest dobry materac?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo przecież każdy użytkownik ma swoje przyzwyczajenia i ograniczenia. To właśnie dobór odpowiedniego modelu będzie kluczowy, by się zapewnić zdrowy, komfortowy i bezpieczny sen. Liderem na rynku są materace Tempur, które od lat oferują klientom całą paletę możliwości, a dobrane do ciężaru ciała i jego fizjologicznych kształtów strefy twardości oraz same elastyczne materiały sprawią, że pewnością wstaniemy wypoczęci i nie będą nam dokuczać bóle kręgosłupa – oczywiście te spowodowane niewłaściwą pozycją ciała.

Zadbaj o sen

Skoro na sen przeznaczamy około 8 godzin dziennie i jego jakość wpływa na nasze funkcjonowanie, to warto sobie powiedzieć, że nie opłaca się na tym oszczędzać. Sen pozwala się zregenerować, sprawia, że odpoczywamy i jesteśmy w stanie zacząć kolejny aktywny dzień niemalże z uśmiechem na ustach. Dobrze dobrane materace Hilding w pewnie sposób gwarantują najlepszą jakość snu. I dlatego właśnie warto nie traktować ich jako kolejnego elementu wyposażenia wnętrz, lecz jako podstawowy czynnik, który gwarantuje zdrowie i to na różnych jego poziomach.

Wykończenie i wypełnienie

Wielu klientów, wybierając na przykład produkty Senpo będzie się posługiwać terminami „twardy” „miękki”. Nie do końca o to chodzi, ponieważ strefy twardości muszą być dopasowane do wzrostu i wagi użytkownika. W momencie gdy jest ich dwoje, może być trudniej, choć coraz więcej profesjonalnych materacy rozgranicza te strefy. Dobry materac nie będzie więc ani za twardy ani za miękki. Będzie natomiast doskonale dopasowywać się do krzywizn ciała, stając się doskonałym podparciem kręgosłupa dokładnie w tych miejscach, w jakich jest potrzeba. Z zasady materac powinien być minimum 20 centymetrów dłuższy niż osoba, która będzie na nim spać. Teoretycznie również, im ktoś jest cięższy tym powinien wybierać twarde propozycje, ale jest to oczywiście też element subiektywnego odczuwania. Dlatego właśnie niezbędne jest dobranie materaca pod bardzo indywidualnym kontem.

Pozycja też jest ważna

Warto się również przy wyborze materaca zastanowić nad tym, jak śpimy. To pozycja warunkuje, jak układają się krzywizny ciała. Ci, którzy odpoczywają na boku, powinni zainwestować w materac elastyczny, który będzie się świetnie dopasowywał do sylwetki. To szczególnie istotne, bo biodra czy ramiona powinny się zagłębić, by kręgosłup miał odpowiednie punkty podparcia. W przypadku gdy śpimy na boku czy na wznak, ciężar rozkłada się równomiernie. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, jak do materaca przylega kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Nie powinien on ani wyginać się za mocno, ani nadmiernie przylegać, bo takie rozwiązanie będzie na dłuższą metę niewygodne. Ci, którzy się wiercą i często zmieniają pozycję w ciągu dnia, powinni zdecydować się na materace, które aktywnie dostosowują się do zmian.
© 2004 - 2024 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi