salon   sypialnia   pokój dziecięcy   kuchnia   łazienka   dekoracje   wnętrza   dodatkowe wyposażenie   rtv⁄agd  
Autor:  Dodano: 2019-12-19

Poznaj 6 trendów, które odmienią Twoje wnętrze w 2020 roku


Stary rok chyli się ku końcowi. To znak, że lada moment do drzwi zapukają nowe trendy. Jakie tendencje wnętrzarskie będą rządzić w 2020 roku? Poniżej krótki przegląd najciekawszych propozycji od projektantów.Trend numer 1: marmur i terrazzo

W 2020 roku pojawi się sporo projektów z użyciem marmuru (nazywanego we Włoszech terazzo). Ten elegancki element wnętrza pojawia się niemal w każdym pomieszczeniu: kuchni, salonie, łazience, sypialni czy przedpokoju. Świetnie prezentuje się w domowej pracowni, komponując się ze stylowymi meblami gabinetowymi. Szeroki wybór eleganckich mebli do gabinetu można znaleźć na stronie https://www.meblewojcik.com.pl/rodzaj-pomieszczenia/biuro,4.html.

Trend numer 2: tapety roślinne

Wśród modnych kolorów w 2020 roku pojawia się delikatna mięta, świetnie współgrająca z motywami roślinnymi. Aby uczynić wnętrze bardziej atrakcyjnym, warto jedną ze ścian przyozdobić właśnie tapetą z motywem soczystych liści czy egzotycznych kwiatów. Przy ich pomocy łatwo stworzyć kolonialny klimat w sypialni lub pomieszczeniu, które sprawdza się do pracy. Co ważne, tapety z motywem roślinnym dobrze współgrają z klasycznymi meblami gabinetowymi w orzechowym odcieniu.

Trend numer 3: loft

Nie tak dawno na lofty spoglądano jak na interesujący, choć mało praktyczny trend wnętrzarski. Jednak wraz z popularyzacją żarówek z ozdobnym żarnikiem oraz niższymi cenami mebli w stylu loft nurt ten nabrał na popularności. Prezentuje się świetnie zwłaszcza w pomieszczeniach o większej wysokości, w których można zastosować dodatkowo antresolę. W tak zaaranżowanej przestrzeni doskonale wyglądają nowoczesne meble gabinetowe, zwłaszcza kontenerek z szufladami pod biurko, dostępny w sklepie https://www.meblewojcik.com.pl/typ-mebla/kontenerki,16.html.

Trend numer 4: czerń we wnętrzach

Dla tradycjonalistów uwielbiających jasne wnętrza trend ten może wydawać się dość kontrowersyjny. Przy odpowiedniej aranżacji może jednak prezentować się naprawdę imponująco. Na tle czarnej ściany o ciekawej fakturze dobrze wypadają biurowe meble gabinetowe o prostych liniach.

Trend numer 5: minimalizm

Mniej znaczy więcej – w parze z ekologią i nurtem zero waste podąża moda na minimalizm. Ograniczenie liczby przedmiotów we wnętrzu sprawia, że staje się ono większe, bardziej przestronne i mniej chaotyczne.

Trend numer 6: miękkie linie

W 2020 roku szalenie popularny będzie trend oparty na miękkich liniach. We wnętrzach pojawią się opływowe sofy, plakaty z motywami kół i okręgów, jak też wzory geometryczne oparte na tychże.© 2004 - 2020 Herbert Grossfuss Media

Kontakt Tagi